Notatki prasowe

Praca zdalna w Polsce - jakie regulacje nas czekają

  • 24.06.2021

W marcu 2021 r. minął rok odkąd wielu pracowników biur przeszło na tak zwany home office i ten tryb pracy w dobie pandemii stał się standardem oraz chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem przez większość pracodawców. Organizacyjnie pracodawcy dość dobrze poradzili sobie z przejściem na taki system pracy, jednak z uwagi na praktycznie brak regulacji prawnych teraz przepisy muszą nadążyć za zmianami na rynku, które obserwujemy.

Rödl & Partner nowoczesny w zarządzaniu – 19. Ranking Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej”

  • 23.06.2021

W 19. edycji Rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika „Rzeczpospolita” Rödl & Partner otrzymał wyróżnienie w kategorii nowoczesność w zarządzaniu. Tym samym znalazł się w gronie najbardziej innowacyjnych firm prawniczych w Polsce.

Jak centra danych konsumują energię?

  • 22.06.2021

Postęp cywilizacyjny zwiększa zapotrzebowanie na energię elektryczną. W XIX w. konsumpcję energii rozpoczęliśmy od węgla, w kolejnym XX wieku paliwem była ropa, natomiast dziś, u progu XXI w. to dane i ponadstandardowe zużycie energii elektrycznej określają następną rewolucję przemysłową. Janusz Gutowski, CEO AXI IMMO Services, AXI IMMO Group przybliża najważniejsze kwestie związane z zapotrzebowaniem sektora centrów danych na energię oraz możliwych alternatywnych źródeł jej pozyskania.

SI-RPP - Raport praktyk płatniczych, czyli... wsparcie od SI-Consulting w walce z zatorami płatniczymi

  • 22.06.2021

W agendzie webinaru zaplanowanego na 29 czerwca (godz. 10:00) umieściliśmy: Wymaganiach prawne Prezentacja rozwiązania SI-RPP Polityka licencyjna Harmonogram realizacji Zakres oferty Dodatkowe produkty SI-Consulting

Dr. Schumacher - Globalny biznes

  • 17.06.2021

Każdego roku firma „Dr. Schumacher” produkuje blisko 21 tys. Ton profesjonalnych środków dezynfekcyjnych do skóry i rąk, wyrobów medycznych, do czyszczenia powierzchni oraz ponad 250 milionów opakowań nawilżanych chusteczek. Firma dysponuje centrami dystrybucyjnymi w ośmiu krajach, z których produkty wysyłane są do ponad 70 krajów na całym świecie.

Sztuka i biznes w obliczu zmian. Pierwsza na świecie konferencja artbrandingowa – (Un)Common Ground

  • 16.06.2021

(Un)common Ground jest pierwszą na świecie konferencją art brandingową. Wydarzenie powstało z popartego doświadczeniem przekonania, że sztuka otwiera markom niemal nieograniczone możliwości komunikacyjne, strategiczne, estetyczne, projektowe czy rozwojowe. Dlatego stworzyliśmy przestrzeń do dyskusji o przyszłości relacji sztuki i biznesu.

2800 mkw. powierzchni magazynowej dla Kontri Sp. z o.o. pod Białymstokiem

  • 15.06.2021

Kontri Sp. z o.o. firma z branży e-commerce prowadząca wielokanałową sprzedaż w Polsce i zagranicą zdecydowała się wynająć 2800 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w prywatnym centrum dystrybucyjnym należącym do holenderskiego inwestora Duif Real Estate sp. z o.o. Firma AXI IMMO odpowiadała za kompleksową obsługę najemcy w tym przygotowanie analizy rynku Polski Wschodniej oraz negocjacjami z wynajmującym.

Newsletter prawniczy Kancelarii SRDK czerwiec/2021

  • 14.06.2021

Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania Newslettera SRDK, w którym adwokat Kamil Karwacki pisze o: Nowych przepisach prawa pracy regulujących kwestie dotyczące pracy zdalnej; Liberalizacji przepisów dotyczących funkcjonowania elektrowni wiatrowych; Projekcie zmian w prawie spadkowym przygotowywanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości.