Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower

 • 16.05.2024
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL
Szczegóły

AXI IMMO, największa polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, zdecydowała się na przedłużenie dotychczasowej umowy najmu oraz dobranie nowej powierzchni pod rozwijające się linie biznesowe w biurowcu Spektrum Tower. Warszawskie biuro przeszło modernizację, dzięki której nowe wnętrza są zgodne z DNA firmy. Za renegocjację umowy najmu i nadzór nad przebiegiem prac fit-out odpowiadali Joanna Kowalewska, a także Bartosz Oleksak i Jakub Potocki z działu biurowego AXI IMMO.

report image
AXI IMMO jest największą polską firmą doradczą na rynku na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma oferuje kompleksowe usługi w sektorach powierzchni magazynowych i hal produkcyjnych, centrów danych, BTS i BTO, SBU, powierzchni biurowych, gruntów inwestycyjnych, PRS oraz doradztwie inwestycyjnym. AXI IMMO doradza przy wynajmie i sprzedaży nieruchomości, zarządzaniu oraz wycenach.

Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca, AXI IMMO, mówi: „Renegocjacja umowy najmu oraz dostosowanie przestrzeni biurowej do naszych potrzeb, w tym celowe dobranie dodatkowej powierzchni pod rozwijające się działy operacyjne, było kluczowym krokiem w dalszym rozwoju firmy. Nowy fit-out pozwolił na zoptymalizowanie przestrzeni, dostosowując ją do potrzeb nowoczesnego modelu pracy hybrydowej oraz wsparcia wydajności i kreatywności naszych zespołów. Dzięki temu rozwiązaniu firma jest lepiej przygotowana do dynamicznych zmian na rynku oraz szybkiego rozwoju branży nieruchomości. W rezultacie, Spektrum Tower staje się nie tylko siedzibą naszej firmy, ale także strategicznym punktem działalności, który odzwierciedla zaangażowanie w wysoką jakość pracy oraz determinację w osiąganiu kolejnych sukcesów na rynku.”

Joanna Kowalewska, Dyrektor Operacyjna, AXI IMMO
, podkreśla: „Jedną z kluczowych zmian związanych z dobraniem i nową aranżacją powierzchni biurowej był fakt, że w ostatnich latach rozwinęliśmy działy operacyjne oraz otworzyliśmy dział Wycen i Doradztwa. Nadal pozostajemy przy hybrydowym modelu pracy, przy czym zdecydowaliśmy się na reorganizację w systemie hot-desków. Kolejnym krokiem było zbliżenie do siebie działów, które najczęściej współpracują. Zapewniliśmy im możliwość bardziej efektywnego i rzeczowego analizowania wspólnych projektów oraz szybszej wymiany informacji. Ponadto nasze biuro zyskało nowe pomieszczenia do pracy cichej oraz sale konferencyjne. Zdecydowaliśmy, także o zmodernizowaniu systemów AV w salach konferencyjnych, aby wygodniej prowadzić wideokonferencje.”


Marcin Dondalski, Asset Management & Leasing Manager w Globalworth
, komentuje: „AXI IMMO jest najemcą Spektrum Tower już od 8 lat. Najemca docenia jego doskonałe położenie w samym sercu Centralnego Obszaru Biznesu oraz dostępną infrastrukturę. Pracownicy korzystają z wygodnego dostępu do drugiej linii metra, czy licznych punktów handlowo-usługowych. W efekcie Spektrum Tower postrzegany jest jako nowoczesny biurowiec z komfortowymi warunkami do pracy. Przedłużenie umowy przez AXI IMMO, to potwierdzenie, że poczynione przez Globalworth modernizacje techniczne i prowadzony model zarządzania właścicielskiego obiektem spełniają wymagania wielu firm.”

W ramach przedłużenia umowy najmu AXI IMMO prowadzi działalność operacyjną na ok. 500 mkw. powierzchni biurowej. Najemca zdecydował się powierzyć prace fit-out firmie NAB Group Sp. z o.o., firma Interiors dostarczyła nowe wyposażenie wnętrz, z kolei LOWOL Group Sp. z o.o. odpowiadał za zmodernizowanie systemu audio – wideo.

Spektrum Tower, 32-kondygnacyjny warszawski wieżowiec, który oferuje ponad 32 000 mkw. powierzchni biurowej. Jego właścicielem i zarządcą jest firmy Globalworth. Znajdujący się w ścisłym centrum Warszawy, przy ulicy Twardej 18, wieżowiec zapewnia łatwy dostęp dzięki bliskości ronda ONZ i alei Jana Pawła II, a także komunikacji miejskiej, w tym II linii metra.
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Bezpłatny webinar pt. Niepokojący projekt zmian podatku od nieruchomości, 27 czerwca 2024 / godz. 10:00-11:00

 • 20.06.2024

Serdecznie zapraszamy członków Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej do udziału w bezpłatnym webinarium, które poprowadzą eksperci MDDP – Rafał Kran i Łukasz Szatkowski – w zakresie podatku od nieruchomości. 17 czerwca 2024 r. pojawił się długo wyczekiwany projekt zmian w podatku od nieruchomości w zakresie definicji budowli i budynku, które mają obowiązywać od 2025 r.

Już 2 lipca od godz. 9:30 zapraszamy na XV Konferencję on-line LatoHR 2024 pod hasłem ,,Mistrzowski HR” organizowaną przez firmę Inwenta

 • 18.06.2024

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie mistrzostwo HR, czyli pokazanie różnorodnych praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi z perspektywy osób, które budowały HR w Polsce przez ostatnie 20 lat.

Kuehne+Nagel uruchamia wysoce zautomatyzowane rozwiązanie logistyczne dla Wacker Neuson

 • 18.06.2024

Kuehne+Nagel otworzyło nowe centrum logistyki kontraktowej w Nadrenii-Palatynacie. Na powierzchni logistycznej o wielkości około 55 000 mkw., firma zapewnia dostawy części zamiennych dla Grupy Wacker Neuson z Mülheim-Kärlich na całym świecie. Ten wiodący producent lekkiego i kompaktowego sprzętu od dziewięciu lat ufa rozwiązaniom logistycznym Kuehne+Nagel w zakresie części zamiennych.

Kancelaria White & Case doradzała mBankowi przy kolejnej emisji obligacji Develia S.A.

 • 14.06.2024

Międzynarodowa kancelaria prawna White & Case LLP doradzała na rzecz mBank S.A. organizatora oraz dealera emisji obligacji Develia S.A. w ramach programu emisji obligacji do wysokości 750 mln PLN.