Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy Sp. K.

 • Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy Sp. K.
 • ul. Kazimierza Wielkiego 3
 • 50-077 Wrocław
 • PL
Opis działalności
Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy Sp. k. (SDZLEGAL SCHINDHELM) powstała w 2002 r. Siedziba główna kancelarii znajduje się we Wrocławiu, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 3. Nasz oddział w Warszawie znajduje się przy ul. Przemysława Gintrowskiego 31.

Od 2010 r. kancelaria jest członkiem międzynarodowej sieci SCHINDHELM zrzeszającej kancelarie specjalizujące się w obsłudze podmiotów gospodarczych. Sieć SCHINDHELM to ponad 200 prawników z 12 krajów z biurami we Wrocławiu i Warszawie, ale także w Bilbao, Bolonii, Bratysławie, Brukseli, Budapeszcie, Bukareszcie, Denii, Düsseldorfie, Graz, Hanowerze, Linz, Madrycie, Monachium, Osnabrück, Palma de Mallorca, Pilźnie, Pradze, Sofii, Szanghaju, Taicang, Valencii, Warnie, Wels i Wiedniu.

Wśród klientów kancelarii są spółki polskie, jak i podmioty zagraniczne inwestujące na polskim rynku, w tym wchodzące w skład międzynarodowych koncernów. Doradzamy spółkom zarówno na etapie rozpoczynania przez nie działalności, jak i później - już w toku jej prowadzenia. Pomoc prawna świadczona jest w języku polskim, niemieckim, angielskim i francuskim, a także w innych językach państw, w których znajdują się biura sieci SCHINDHELM.
Branże
Notatki prasowe

Interpretacja przesłanki posiadania stabilnego i regularnego źródła dochodu w postępowaniu o uznanie za obywatela polskiego

 • 09.05.2018

W dniu 19 października 2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wyrok (sygn. IV SA/Wa 1306/17), w którym przyjął korzystną dla cudzoziemców ubiegających się o uznanie za obywatela polskiego interpretację przesłanki posiadania stabilnego i regularnego źródła dochodu. Dzięki wyrokowi i staraniom Kancelarii SDZLEGAL SCHINDHELM Klient od kwietnia 2018 r. cieszy się prawomocną decyzją uznającą go za obywatela polskiego.

Czytaj więcej

Sprawozdanie finansowe polskiej spółki będzie mógł złożyć członek zarządu wyłącznie z polskim numerem PESEL

 • 29.03.2018

Od 15 marca 2018 r. polscy przedsiębiorcy zostali zobligowani do składania sprawozdań finansowych wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą specjalnego portalu udostępnionego przez Ministerstwo Sprawiedliwości pod linkiem: https://ekrs.ms.gov.pl. Procedura ta ma ułatwić publikację sprawozdań finansowych i umożliwić każdemu zapoznanie się z informacjami w nich zawartymi. Może jednak stanowić daleko idące utrudnienie dla spółek z kapitałem zagranicznym.

Czytaj więcej
Wydarzenia

Nieodpłatne szkolenie: Zamówienia publiczne w Niemczech w zasięgu polskich firm

 • 26.03.2018
 • PL 50-077, Wrocław

Szkolenie jest pierwszym w cyklu organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości poświęconym zamówieniom publicznym na rynkach zagranicznych. System zamówień publicznych w Niemczech a także zagadnienia praktyczne związane z rynkiem niemieckim zostaną przedstawione na spotkaniu współorganizowanym przez PARP, Centrum Przedsiębiorczości Smolna oraz kancelarię prawną SDZLEGAL SCHINDHELM.

Czytaj więcej
 • Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy Sp. K.
 • ul. Kazimierza Wielkiego 3
 • PL 50-077 Wrocław