Home Office w Europie - Online Seminar, Wrocław, 23.09.2021, 09:00

 • 16.09.2021
 • SDZLEGAL Schindhelm Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy Sp. k.
 • ul. Kazimierza Wielkiego 3
 • 50-077 Wrocław
 • PL
Szczegóły

Zapraszamy na UNIKALNY webinar poświęcony pracy zdalnej z Austrii, Czech, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Słowacji oraz Włoch. Wykorzystamy międzynarodowy potencjał sieci SCHINDHELM dla Państwa. Nasi przyjaciele z poszczególnych lokalizacji sieci opowiedzą o prawnych regulacjach Home Office obowiązujących w ich krajach.

Czas pandemii niewątpliwie zmienił podejście pracowników i pracodawców do miejsca świadczenia pracy. W dużej części firm do tej pory praca świadczona jest w zasadzie zdalnie, a powrót do biura odsuwany jest na przyszłość. Możliwość pracy z domu, a przede wszystkim efektywność pracowników przekonuje pracodawców, aby stosować ten model również w przyszłości. Część pracodawców już obecnie rozważa również zatrudnianie pracowników, którzy faktycznie będą wykonywali pracę poza terytorium Polski. Z takimi inicjatywami wychodzą zatrudnieni cudzoziemcy czy również polscy pracownicy, którzy chcieliby zmienić klimat, nie tracą zatrudnienia w kraju nad Wisłą. Pracodawcy rozważają w ogóle czy to jest możliwe oraz konsekwencje z tym związane.  

Webinar będzie poświęcony zagadnieniom związany z pracą zdalną spoza terytorium Polski, w tym zostaną przedstawione obowiązki i ryzka leżące po stronie pracodawców, w sytuacji wyrażenia przez pracodawcę zgody na pracę zdalną spoza Polski. Udział w webinarze będzie unikatową szansą do zapoznania się z regulacjami poszczególnych krajów i możliwością do zadania bezpośredniego pytania prawnikom z państw, które są wymieniane przez pracowników, jako najbardziej pożądane destynacje pracy zdalnej.  

Webinar odbędzie się dnia 23 września 2021 r., 9:00 – 12:30.
Webinar jest bezpłatny.

Webinar będzie prowadzony w języku angielskim!  

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres:
wojciech.zajac@sdzlegal.pl
 

Naszymi ekspertami będą:
Austria - Dr Roland Heinrich - Saxinger, Chalupsky & Partner Rechtsanwälte GmbH
Czechy - Jan Hubálek - Saxinger, Chalupsky & Partner v.o.s.
Francja - Maurice Hartmann - Schindhelm Rechtsanwaltsgesellschaft mbH
Hiszpania - Moritz Tauschwitz - Lozano Schindhelm SLP
Niemcy - Lukas Behnke - Schindhelm Rechtsanwaltsgesellschaft mbH
Rosja - Thomas Brand – Brand & Partner
Słowacja - Filip Turčáni - Saxinger, Chalupsky & Partner s.r.o.
Włochy - Florian Bünger - DIKE Schindhelm  

Serdecznie zapraszamy!
 • SDZLEGAL Schindhelm Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy Sp. k.
 • ul. Kazimierza Wielkiego 3
 • 50-077 Wrocław
 • PL

Pozostałe notatki

TECH LIGHT z nową lokalizacją pod Warszawą

 • 15.10.2021

Firma TECH LIGHT, producent i projektant profili oświetleniowych LED, zdecydowała się na relokację do parku magazynowego Panattoni A2 Warsaw East Park położonego tuż przy węźle „Stary Konik” niedaleko Warszawy. Najemca wprowadził się na 1200 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej już w sierpniu. Kompleksową usługę doradczą firmie TECH LIGHT zapewniła firma AXI IMMO.

Dostęp do drogi publicznej, a droga wewnętrzna i służebność gruntowa

 • 12.10.2021

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami prawnymi inwestorów, w kwestii dostępności do drogi publicznej, poprzez drogę wewnętrzną, należy stwierdzić, że godnie w art. 2 pkt 14 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2021 r. poz. 741 z późn. zm.),

Takenaka Generalny Wykonawca

 • 12.10.2021

nowy projekt w branży spożywczej

Nowa siedziba główna DB Netz AG

 • 12.10.2021

Nowa siedziba DB Netz AG we Frankfurcie nad Menem mieści 2200 stanowisk pracy. Indywidualnie zaprojektowane przestrzenie biurowe, które stanowią połączenie stref otwartych, półotwartych i zamkniętych, pozytywnie wpływają na komunikację. Każdy może skupić się na indywidualnych zadaniach, korzystając ze stanowiska pracy z regulacją wysokości. Miejsca spotkań i integracji, sale warsztatowe, strefy projektowe i sale konferencyjne pomagają otworzyć się na nowe możliwości.