Chemart International Trader otwiera magazyn w Panattoni Park Tricity East I

 • 20.11.2023
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Firma Chemart International Trader Sp. z o.o. (Chemart), dostawca surowców do produkcji żywności, napojów, kosmetyków, chemii przemysłowej, suplementów diety i odżywek zdecydowała się na otwarcie magazynu dystrybucyjnego w Gdańsku. Najemca zajmie ponad 2,150 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Tricity East I. W transakcji krakowską firmę reprezentowali eksperci AXI IMMO.

report image
Chemart International Trader to dynamicznie rozwijająca się firma z ponad dwudziestojednoletnim doświadczeniem, dostarczająca surowce do produkcji napojów, żywności, kosmetyków, suplementów diety oraz chemii przemysłowej dla największych producentów w kraju i za granicą. Potwierdzeniem wysokiej jakości obsługi jest wdrożony i utrzymywany standard ISO 22000 czyli System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności.

Mariusz Maksymiak, Dyrektor Zarządzający, Chemart International Trader, Sp. z o.o.
, mówi: „Od lat budujemy zaufanie do naszej marki w oparciu o jakość, rzetelność i niezawodność. Decyzja o rozwinięciu działalności w pobliżu DCT Gdańsk jest elementem  konsekwentnie realizowanej strategii  biznesowej i jestem przekonany, że wzmocni naszą konkurencyjność zarówno na rynku krajowym jak i europejskim. Zadaniem nowego magazynu w Gdańsku zlokalizowanego zaledwie kilka minut od portu jest rozładunek kontenerów i przygotowanie towarów do dalszej sprawnej dystrybucji w każdy zakątek Europy. Wierzmy, że razem z naszymi Kontrahentami szybko osiągniemy wymierne korzyści z tej decyzji”.

Marta Nowik, Dyrektor, Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO
, wyjaśnia: „Klient przeprowadził kompleksową analizę dotyczącą strategii rozwoju na kolejne lata obejmującą dwa warianty lokacji kolejnego magazynu – na południu i północy Polski. Chemart poszukiwał doświadczonego partnera, który będzie dla niego wsparciem w tym procesie i pomoże mu w wybraniu optymalnej lokalizacji. Po zapoznaniu się z potrzebami Klienta zbudowaliśmy zespół kompetencji i przygotowaliśmy, a następnie wspólnie przeanalizowaliśmy bazę rekomendowanych centrów magazynowych i możliwych wariantów rozwijania biznesu w ich obrębie. Z transakcji mam dodatkową satysfakcję, ponieważ to kolejna firma z Krakowa, która w tym roku z naszą pomocą zdecydowała się na wynajęcie magazynu poza swoim regionem”.

Katarzyna Głodowska, Starsza Konsultantka, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO
, dodaje: „W kontekście firm, które rozważają rozszerzenie swojej działalności operacyjnej poza krajowy rynek dystrybucyjny, wybór Trójmiasta jest jedną z naturalnie podejmowanych decyzji. To lokalizacja dająca dużą swobodę w planowaniu i przygotowaniu procesów logistycznych m.in. jako zintegrowany hub transportowy łączący dostęp do doskonałej infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniczej i morskiej. To ważny węzeł komunikacyjny, który ułatwia szybki transport towarów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych”.


„Baltic Hub w Gdańsku dwa lata z rzędu był największym terminalem kontenerowym na Bałtyku, a doskonałe wyniki i wciąż rosnące przeładunki przyciągają do regionu międzynarodowy biznes o różnej skali operacji i specyfice działalności. Jako deweloper realizujemy infrastrukturę krytyczną – zaplecza magazynowe, logistyczne czy produkcyjne, które są fundamentem tych procesów i rozwoju w obszarze portu. Panattoni Park Tricity East to jedna z wielu platform, które stworzyliśmy, katalizując rozwój regionu na miarę jego potencjału. Dostarczyliśmy na Pomorzu już ponad 600 000 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej i stawiamy kolejne odważne kroki w stronę pierwszego miliona w województwie. Z kolejnymi najemcami, takimi jak Chemart International Trader, realizacja tego celu to tylko kwestia czasu,”
podsumowuje Maja Musielska, Starszy Specjalista ds. Leasingu w Panattoni.
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Kancelaria White & Case doradzała przy ustanowieniu przez Bank Pekao S.A. programu EMTN o wartości do 5 mld EUR oraz emisji zielonych obligacji o wartości 500 mln EUR

 • 01.12.2023

Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała Bankowi Polska Kasa Opieki S.A. (Bank Pekao S.A.), BNP Paribas, BofA Securities Europe SA, Citigroup Global Markets Europe AG oraz J.P. Morgan SE, działających jako dealerzy, przy ustanowieniu przez Bank Pekao programu emisji średnioterminowych euroobligacji EMTN o łącznej wartości do 5 mld EUR.

Kuehne+Nagel realizuje pierwszą na świecie dostawę na trasie transatlantyckiej ze 100% wykorzystaniem SAF

 • 01.12.2023

28 listopada 2023 r. na lotnisku JFK w Nowym Jorku, po starcie z londyńskiego Heathrow, zakończył się pierwszy na świecie transatlantycki lot komercyjnej linii lotniczej wykorzystujący w 100% zrównoważone paliwo lotnicze (SAF).

Jakub Grabara wzmacnia dział inwestycyjny AXI IMMO

 • 01.12.2023

Największa polska firma doradcza AXI IMMO rozwija dział Rynków Kapitałowych. Z początkiem listopada 2023 r. stanowisko Associate Director w Dziale Rynków Kapitałowych objął Jakub Grabara, który będzie odpowiedzialny za obsługę transakcyjną tj. pozyskiwanie, a także zakup i sprzedaż nieruchomości komercyjnych.

Polskie Zakłady Grupy Schumacher Packaging uruchamiają działalność non profit - Fundacja im. Wulfa Schumachera rozpoczęła swoją aktywność.

 • 01.12.2023

Fundacja im. Wulfa Schumachera została założona przez firmę Schumacher Packaging, która od początku istnienia angażuje się i wspiera różne inicjatywy społeczne oraz tematy związane z troską o środowisko naturalne. W przedsiębiorstwie rodzinnym kwestie dotyczące pomocy osobom potrzebującym są szczególnie bliskie, a ekologia zawsze jest priorytetem.