Strona startowa

deutsch

Firmy członkowskie AHK Polska:

zaloguj

 

Dentons

Rondo ONZ 1

00-124 Warszawa

Polska

Tel.

+48 22 24 25 252

Faks

+48 22 24 25 242Branże
Opis działalności

Dentons to pierwsza na świecie, prawdziwie policentryczna, globalna firma prawnicza. Będąc jedną z 20 firm na Indeksie Elitarnych Globalnych Firm Acritas 2015, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej, oferując innowacyjność i bezkompromisową jakość doradztwa. Dzięki zrozumieniu lokalnych uwarunkowań, kluczowych dla realizacji celów biznesowych, pomyślnego przeprowadzenia transakcji lub zakończenia sporu, Dentons zapewnia przewagę konkurencyjną na coraz bardziej złożonym i globalnym świecie, w społecznościach, w których klienci firmy chcą prowadzić działalność. Teraz, jako największa na świecie firma prawnicza, Dentons tworzy i oferuje rozwiązania biznesowe dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów prywatnych i publicznych, w skali regionalnej, krajowej i globalnej, w ponad 125 lokalizacjach w ponad 50 krajach. www.dentons.com

Informacje prasowe
Dentons, największa na świecie firma prawnicza, ogłosiła zamiar połączenia z firmą Maclay Murray & Spens, wiodącą kancelarią prawniczą w Szkocji. Połączenie, które po zatwierdzeniu przez partnerów obu firm ma nastąpić jeszcze w tym roku. Po sfinalizowaniu połączenia klienci Dentons otrzymają wsparcie blisko 800 prawników w Wielkiej Brytanii, w tym 200 partnerów, zatrudnionych w biurach firmy w Aberdeen, w Edynburgu, w Glasgow, w Londynie, Milton Keynes oraz Watfordzie i w sumie blisko 8700 prawników na całym świecie.

Kancelaria Dentons doradzała przy debiucie giełdowym spółki zarządzającej wierzytelnościami GetBack S.A. na rzecz menedżerów oferty – Haitong Bank, mBank, Pekao Investment Banking, Wood&Co, Raiffeisen Centrobank, Mercurius, Trigon oraz Vestor. Spółka zadebiutowała na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w poniedziałek, 17 lipca.

Japońska firma, będąca największym na świecie producentem niewielkich silników elektrycznych, wybuduje fabrykę na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wartość inwestycji to 360 milionów złotych.

Dentons, największa firma prawnicza na świecie, ogłosiła wzmocnienie biura w Uzbekistanie, przez połączenie z uznaną kancelarią Avent Advokat. Eldor Mannopov, założyciel i partner zarządzający Avent Advokat dołączył do Dentons wraz z zespołem dziewięciu prawników. Ten ruch, który nastąpił niedługo po otwarciu biura w Gruzji, stanowi wzmocnienie wiodącej pozycji Dentons we Wspólnocie Niepodległych Państw i w Azji Środkowej.

Kancelaria Dentons została ogłoszona „Międzynarodową Firmą Prawniczą Roku” podczas „The Lawyer Awards”, ceremonii przyznawania jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży prawniczej. Ceremonia odbyła się w Londynie, w dniu 27 czerwca 2017 roku.

Kancelaria Dentons opublikowała swój pierwszy przewodnik Global Litigation and Dispute Resolution Q&A Guide, który zawiera komentarz na temat procedur rozwiązywania sporów obowiązujących w 27 krajach świata.

Prof. Krystian Jażdżewski, endokrynolog i genetyk, został nagrodzony „polskim biznesowym Oskarem” w kategorii „Wizja i innowacje”. Laureat, wspólnie z zespołem lekarzy i naukowców z Zakładu Medycyny Genomowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, opracował unikalną metodologię przeprowadzania testów genetycznych, umożliwiających ocenę genów odpowiedzialnych za powstanie chorób nowotworowych dwudziestokrotnie taniej, niż podobne badania przeprowadzane na świecie, przy zachowaniu wysokiej czułości wykonywanych badań.

Planowane połączenie zapewni firmom renomę oraz wzmocni wsparcie klientów w Peru i na całym świecie.

Do grona partnerów w warszawskim biurze Dentons dołączył Bartłomiej Kordeczka z zespołu Prawa Nieruchomości. Artur Cieślik z zespołu Rynków Kapitałowych, Magdalena Wątroba z zespołu Postępowań Sądowych, Jakub Wieczorek z zespołu Bankowości i Finansów oraz Łukasz Zwiercan z zespołu Prawa Nieruchomości awansowali na stanowisko counsel.

Dentons, największa na świecie firma prawnicza, wchodzi na rynek gruziński, otwierając biuro w Tbilisi. Tym samym Dentons wzmacnia pozycję lidera na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej i Wspólnoty Niepodległych Państw.

Dentons po raz drugi z rzędu zdobył tytuł „Najbardziej Pożądanego Pracodawcy” w kategorii kancelarii prawnych w badaniu „Najbardziej Pożądani Pracodawcy w opinii Specjalistów i Menedżerów”, zrealizowanym przez wiodącą, międzynarodową firmę rekrutacyjną Antal. Obok Dentons liderami w swoich kategoriach zostali m.in. PKN Orlen, IKEA, Facebook i Google.

Kancelaria Dentons po raz szósty z rzędu zdobyła pozycję lidera w 3 kluczowych kategoriach – pod względem liczby prawników, liczby prawników z uprawnieniami oraz przychodów.

Dentons, największa firma prawnicza na świecie, w wyniku pomyślnie zakończonego połączenia z kancelarią Boekel rozpoczęła działalność w Holandii. Firma działa na terenie Holandii pod nazwą Dentons Boekel.

23 marca w Warszawie odbyła się uroczysta gala, połączona z ogłoszeniem wyników Rankingu kancelarii regulacyjnych 2017, organizowanego przez Politykę Insight. Kancelaria Dentons jako jedyna została wyróżniona w 5 kategoriach: Bankowość, Energetyka, Farmacja, Konkurencja i Telekomunikacja. W kategoriach Bankowość i Energetyka awansowała w stosunku do wyników ubiegłorocznego Rankingu.

W nowym biurze Dentons w Tbilisi klientom doradzać będzie zespół 11 prawników

Rynek energetyki odnawialnej nieustannie się zmienia. Postęp technologiczny oraz występujące coraz częściej procedury przetargowe wpływają na obniżenie kosztów w skali globalnej. Zmiany warunków politycznych i ekonomicznych potrafią zmienić klimat inwestycyjny dla projektów energetyki odnawialnej, nie zawsze z korzyścią dla sektora.

Kancelaria Dentons doradzała wzywającemu – spółce Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji sp. z o.o. – przy wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż 100% akcji Pelion S.A.

Dentons, największa firma prawnicza na świecie, ogłosiła dziś, że poprzez połączenie z renomowaną kancelarią prawniczą Boekel, będzie obecna w Holandii. Transakcja, która została już zatwierdzona przez partnerów obu firm, zostanie sfinalizowana w kwietniu. Po uruchomieniu biura w Amsterdamie, Dentons będzie obsługiwał klientów w 26 biurach zlokalizowanych w 18 krajach Europy.

Do warszawskiej praktyki Bankowości i Finansów kancelarii Dentons dołączyła Agnieszka Lipska, na stanowisku Counsel, wraz z Łukaszem Błaszczakiem na stanowisku Associate.

Dentons oraz Muñoz Global zatwierdziły połączenie, dzięki któremu największa firma prawnicza na świecie będzie obecna w Ameryce Środkowej.

Dentons, największa na świecie firma prawnicza, ogłosiła dziś sformalizowanie połączenia z funkcjonującymi od niemal stu lat biurami kancelarii Gadens, wzmacniając pozycję wiodącej firmy prawniczej w rejonie Pacyfiku.

Dzięki opiniom wiodących globalnych klientów Dentons, największa na świecie firma prawnicza, zajęła drugie miejsce na świecie w kategorii jakości obsługi klienta w corocznym badaniu BTI Client Service A-Team, którego wyniki opublikowano we wtorek, 29 listopada.

Globalna firma prawnicza Dentons ma przyjemność poinformować, że w dniu dzisiejszym oficjalnie uruchomione zostało nowe centrum usług wspólnych firmy w Warszawie.

Największa na świecie firma prawnicza tworzy bezpłatną sieć renomowanych firm zajmujących się public affairs

Największa na świecie firma prawnicza rozważa połączenie z regionalnym liderem obecnym w Kostaryce, Panamie i Nikaragui.

W wyniku głosowania partnerów z regionu Europy, Tomasz Dąbrowski został ponownie wybrany na stanowisko Partnera Zarządzającego Dentons w Europie. Jego druga kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2017 r. i potrwa do 31 grudnia 2019 r.

Zapraszamy do udziału w warsztatach poświęconych mediacji w sporach gospodarczych, w tym w sporach międzynarodowych, które odbędą się 22 listopada br. w siedzibie Dentons w Warszawie. Organizatorami wydarzenia są kancelaria Dentons, Sąd Arbitrażowy przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz szwajcarska kancelaria Homburger.

Prawnicy z Globalnej Grupy Energetycznej Dentons opracowali kolejną edycję publikacji „Global Energy Game Changers” - kompendium wiedzy na temat ważnych aspektów dotyczących sektora.

Związek Banków Polskich uhonorował Aleksandrę Minkowicz-Flanek, partner kierującą zespołem Prawa Pracy w warszawskim biurze kancelarii Dentons, Medalem Mikołaja Kopernika, doceniając jej zaangażowanie i wkład w działanie samorządu bankowego. Wyróżnienie podkreśla zasługi osób, które przyczyniły się do dynamicznego rozwoju i bezpiecznego funkcjonowania polskiej bankowości. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 5 października 2016 r. w Klubie Bankowca w Warszawie podczas Dorocznego Spotkania Dyrek

Dentons reprezentował największą na świecie firmę prowadzącą działalność w sektorze telewizji i usług szerokopasmowych przy nabyciu Multimedia Polska, trzeciego w Polsce operatora sieci kablowej dostarczającego usługi do 1,6 miliona gospodarstw domowych. W wyniku połączenia UPC Polska osiągnie bazę abonentów rzędu 2,2 miliona, czyli około 50% polskiego rynku usług kablowych. Transakcja wymaga uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dzięki głosom prawników wewnętrznych z wiodących światowych firm, Dentons dołączył do grona 10 najbardziej preferowanych firm w tegorocznej edycji „Indeksu Elitarnych Globalnych Firm Acritas”.

Karina Furga-Dąbrowska, Anna Maria Pukszto i Agnieszka Stefanowicz-Barańska z warszawskiego biura Dentons zostały po raz kolejny wyróżnione przez szóstą edycję katalogu Expert Guides ‘Women in Business Law’, wydawanego przez Euromoney.

Po niespełna pięciu miesiącach od ogłoszenia powstania Nextlaw Global Referral Network, bezpłatnego innowacyjnego systemu udzielania rekomendacji i przekazywania zleceń, Dentons inauguruje jego działalność w ponad 160 krajach, we współpracy z ponad 280 firmami.

W sierpniu na stanowiska counseli w warszawskim biurze Dentons awansowali Agnieszka Nagórska i Maciej Jodkowski z zespołu Prawa Nieruchomości, oraz Karol Laskowski, z zespołu Prawa Własności Intelektualnej, Technologii i Komunikacji.

Do grona konsultantów kancelarii Dentons dołączył Stephen Harper, 22. premier Kanady.

Firma Dentons Europe LLP nawiązała współpracę z irańską kancelarią Arman Pirouzan Parvine Legal Institute (APP) z siedzibą w Teheranie, aby sprostać oczekiwaniom międzynarodowych klientów, zainteresowanych inwestowaniem i prowadzeniem działalności biznesowej w Iranie.

Kancelaria Dentons po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł „Superkancelarii Roku” w Polsce w kolejnej edycji Rankingu rankingów, którego wyniki ogłosił pod koniec sierpnia portal branżowy portal Rynek Prawniczy.

W związku ze zmianami Kodeksu pracy od 1 września 2016 r. pracownik może zostać dopuszczony do pracy (może faktycznie rozpocząć jej świadczenie) jedynie, jeśli uprzednio:
• zawarł z pracodawcą umowę o pracę na piśmie; albo
• pracodawca potwierdził pracownikowi na piśmie ustalenia co do stron umowy, jej rodzaju oraz warunków, jeśli umowa nie została zawarta w formie pisemnej.

Globalna firma prawnicza Dentons podpisała Karty Różnorodności w 7 krajach europejskich: w Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Polsce, Czechach oraz we Francji i Włoszech. Kancelaria zobowiązała się także do podpisania Karty Różnorodności w Luksemburgu podczas oficjalnej ceremonii w marcu 2017 r., dzięki czemu stanie się sygnatariuszem Kart we wszystkich krajach europejskich, w których posiada biura i w których istnieje tego rodzaju inicjatywa.

Globalna firma prawnicza Dentons doradzała APS Holding w nabyciu dwóch portfeli należności zagrożonych (non-performing loans) w Rumunii, o łącznej wartości 1,33 miliarda euro.

Globalna firma prawnicza Dentons ogłosiła dziś otwarcie nowego biura w Rzymie. To drugie po Mediolanie, biuro Dentons we Włoszech.

Dean Khialani został powołany na stanowisko Dyrektora ds. Technologii w Nextlaw Labs, platformy globalnej współpracy w zakresie innowacji, stworzonej i rozwijanej przez globalną policentryczną firmę prawniczą Dentons. Khialani będzie nadzorował rozwój i ekspansję wszystkich technologicznych produktów firmy przeznaczonych dla prawników.

Do Zespołu Bankowości i Finansów w warszawskim biurze kancelarii Dentons dołączył dr Jarosław Bełdowski, obejmując stanowisko counsela.

Na przestrzeni ostatnich kliku miesięcy, w Polsce zaobserwować można zasadniczą zmianę w podejściu do wspierania energii wytwarzanej z odnawialnych źródeł. W ocenie obecnych polskich władz, na szczególne wsparcie zasługują tylko te projekty, które są w stanie wytwarzać energię w sposób przewidywalny i stabilny, natomiast technologie, które są w większej mierze uzależnione od warunków pogodowych, muszą pogodzić się ze zmniejszeniem swojej roli w polskim sektorze odnawialnych źródeł energii.

Globalna firma prawnicza Dentons otwiera 1 lipca nowe biuro w Monachium, gdzie pracować będzie niemal 20 prawników. Będzie to trzecie, po Berlinie i Frankfurcie, biuro Dentons w Niemczech. Oprócz Alexandra von Bergwelta, Michaela Malterera oraz Igsaana Varachia, których przejście do Dentons ogłoszono w maju, do firmy dołączają także trzej kolejni partnerzy: Florian Breitreiner, Matthias Nordmann oraz Christoph Zieger. Wszyscy poprzednio związani byli z kancelarią Norton Rose Fulbright.

Jak wynika z badania „Spory sądowe w spółkach”, zrealizowanego na zlecenie kancelarii Dentons, sprawy sporne są coraz istotniejszym czynnikiem, wpływającym na biznes w Polsce. Podczas gdy ich liczba rośnie, tylko niespełna połowa ankietowanych firm posiada wdrożoną strategię zarządzania ryzykiem sporów sądowych, tym samym w pełni korzystając z możliwości budowania przewagi konkurencyjnej, jakie stwarzają procesy sądowe.

Dentons otrzymał prestiżową nagrodę “Professional Services Company of the Year 2016 - Legal” podczas gali CEE Clean Energy Awards, która odbyła się 9 czerwca w Warszawie. Nagroda to wyraz uznania dla zaangażowania, z jakim prawnicy kancelarii od wielu lat wspierają klientów z sektora energetycznego na wymagającym rynku Europy Środkowej i Wschodniej.

Zainteresowane startupy mogą składać wnioski o wsparcie inwestycyjne na stronie www.seedcamp.com/apply do 17 lipca 2016 r.

Zespół Bankowości i Finansów kancelarii Dentons doradzał spółce Bristol Warsaw w związku z refinansowaniem zadłużenia 5-gwiazdkowego hotelu Bristol.

Globalna firma prawnicza Dentons wdraża strategię usług wspólnych: planuje otwarcie centrum usług wspólnych w Warszawie dla regionów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) jeszcze w tym roku.

Połączenie największej kancelarii prawnej na świecie z kolumbijską kancelarią Cardenas & Cardenas oraz meksykańską López Velarde stało się faktem

Zespół trzech nowych partnerów pod kierownictwem dr Alexandra von Bergwelta, przyszłego Partnera Zarządzającego w monachijskim biurze Dentons, wnosi do firmy znaczące doświadczenie w obszarze prawa spółek, fuzji i przejęć oraz prawa podatkowego.

Dentons rewolucjonizuje system rekomendacji usług prawnych na zasadzie zapłaty za dostęp do usług (pay-to-play), wprowadzając darmowy, oparty na jakości program polecania usług prawnych i przekazywania zleceń.

Warszawski Zespół Energetyki i Zasobów Naturalnych doradzał Grupie Energetyki Odnawialnej Renewables (GEO Renewables) w dwóch projektach wiatrowych– sprzedaży udziałów w spółce SPV, operującej farmą wiatrową w Lubartowie na rzecz spółki IKEA oraz w transakcji wymiany udziałów w elektrowniach wiatrowych w Iłży, Jędrzychowicach i Zgorzelcu, między GEO Renewables a EDP Renewables. Obydwa projekty zostały zakończone w marcu bieżącego roku.

Globalna firma prawnicza Dentons oraz Rodyk, najstarsza i jedna z najbardziej prestiżowych kancelarii prawnych w Singapurze, sformalizowały połączenie. Wstępny zamiar połączenia, które zostało zatwierdzone przez partnerów obydwu firm, ogłoszono w listopadzie 2015 r.

Do Zespołu Rynków Kapitałowych w warszawskim biurze kancelarii Dentons dołączył dr Jakub Celiński, obejmując stanowisko partnera. Dotychczas przez prawie 20 lat związany był z kancelarią Baker & McKenzie, w której współprowadził Grupę Papierów Wartościowych. Wraz z nim do kancelarii Dentons dołączyli senior associates Piotr Kowalik i Ryszard Manteuffel. Wspólnie będą odpowiedzialni za rozwój oferty doradztwa w zakresie papierów udziałowych i public M&A.

Dwoje prawników Dentons o bogatym doświadczeniu w obszarze z zakresu handlu międzynarodowego - Xavier Van Overmeire z Montrealu i Nadiya Nychay z Brukseli – opublikowało wspólnie książkę pt. „Kompleksowa Umowa Gospodarcza-Handlowa EU-Kanada: Przegląd” (tytuł oryginału The Comprehensive Economic and Trade Agreement between Canada and the EU: An Overview). Jest to jedna z niewielu dostępnych na rynku publikacji analizujących różne aspekty umowy i jej ewentualne skutki.

W wyniku głosowania partnerów w polskim biurze Arkadiusz Krasnodębski został ponownie wybrany na stanowisko partnera zarządzającego Dentons w Polsce na kolejną, trzyletnią kadencję. Z kolei Piotr Szafarz, partner kierujący warszawskim Zespołem Nieruchomości, został po raz kolejny wybrany członkiem Dentons Europe Compensation Committee.

NextLaw Labs, platforma współpracy w zakresie innowacji, stworzona i rozwijana przez globalną firmę prawniczą Dentons, zainwestuje w Apperio, startup z sektora prawno-technologicznego, który zmienia podejście firm prawniczych do zarządzania sprawami klienckimi. To druga po ROSS Intelligence Inc. – start-upie tworzącym aplikację usprawniającą analizy prawne w oparciu o oprogramowaniu IBM Watson – firma w portfolio NextLaw Labs.

Do Zespołu Bankowości i Finansów w warszawskim biurze kancelarii Dentons dołączył Tomasz Braun, obejmując stanowisko partnera. Będzie odpowiedzialny za rozwój oferty Zespołu Bankowości i Finansów w zakresie doradztwa regulacyjnego i compliance.

Sektor energetyki odnawialnej (OZE) w Europie od dekady nieustannie się rozwija. Priorytety ustalane przez UE w ramach unijnej polityki energetycznej przekładają się na cele państw-członków w sektorze energii odnawialnej. Mają także wpływ na politykę krajów sąsiadujących, niebędących członkami Unii Europejskiej i Azji Środkowej.

Do grona partnerów w warszawskim biurze Dentons dołączyli Aleksandra Minkowicz-Flanek, Michał Jochemczak i Tomasz Janas. Łącznie w biurach Dentons na całym świecie na stanowiska partnerów awansowało 47 prawników, z czego ponad połowę stanowią kobiety.

Prawnicy z Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych doradzają Polskim Sieciom Elektroenergetycznym w implementacji opinii Agencji UE ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (Agency for Cooperation of Energy Regulators, ACER).

Dentons, kolumbijska kancelaria Cárdenas & Cárdenas i meksykańska kancelaria López Velarde, Heftye y Soria (LVHS) zatwierdziły połączenie

Zespół Prawa Zamówień Publicznych kancelarii Dentons doradzał firmie Stadler – wiodącemu producentowi taboru kolejowego – w procesie realizacji dostaw elektrycznych zespołów trakcyjnych na rzecz spółki PKP Intercity. To jeden z największych projektów inwestycyjnych w historii PKP Intercity, a całkowita wartość umowy wynosi ponad 1,6 mld zł.

Kancelaria Dentons oraz firma doradztwa personalnego Bigram zapraszają do udziału w międzynarodowej Konferencji dla liderów HR: Outplacement i coaching, jako odpowiedź na zmiany w organizacji.
Eksperci z Polski, Francji oraz Niemiec przedstawią globalne doświadczenia oraz najlepsze lokalne praktyki.

Igor Ostrowski, partner w warszawskim biurze kancelarii Dentons i szef grupy Technologii, Mediów i Telekomunikacji na Europę, został wymieniony w gronie 27 Polaków na liście New Europe 100 Challengers. Projekt wspierający innowacje w Europie Środkowo-Wschodniej poprzez wyróżnienie liderów zmian w kulturze, biznesie, nauce czy działaniach społecznych, organizują m.in. Financial Times, Google, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki i Res Publica.

Największa na świecie firma prawnicza rozważa połączenie z kolumbijską kancelarią Cárdenas & Cárdenas oraz meksykańską kancelarią López Velarde, Heftye Y Soria

Dentons zwiększa swoją obecność w kluczowych centrach finansowych świata poprzez połączenie z luksemburską firmą OPF Partners

Zespół Rynków Kapitałowych kancelarii Dentons doradzał spółce Tauron Polska Energia w jednym z największych finansowań w Polsce o wartości 6,27 mld zł.

Zespół Bankowości i Finansów kancelarii Dentons doradzał wiodącemu włoskiemu producentowi energii wiatrowej ERG Renew przy refinansowaniu o wartości 177 milionów złotych udzielonemu spółce EW Orneta 2 zarządzającej elektrownią wiatrową o mocy 42 MW w gminie Radziejów w centralnej Polsce.

Z początkiem listopada 2015 r. do warszawskiego Zespołu Prawa Farmaceutycznego i Ochrony Zdrowia kancelarii Dentons dołączyła Zofia Ulz, piastująca przez ostatnie 9 lat urząd Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Globalna firma prawnicza Dentons, australijska firma Gadens oraz singapurska firma Rodyk podjęły decyzję o połączeniu, dzięki któremu tworzą wiodącą międzynarodową firmę prawniczą w regionie Pacyfiku.

Dentons i 大成 poinformowały dziś o wejściu w życie połączenia. Połączenie ogłoszono w styczniu 2015 r. w wyniku głosowań partnerów obydwu firm, w którym wyrazili oni poparcie dla tej idei oraz zadeklarowali wyznaczenie efektywnej daty wejścia w życie jeszcze przed końcem roku.

Prawnicy z Zespołu Bankowości i Finansów kancelarii Dentons doradzali Bankowi Pekao SA w zakresie finansowania nabycia 5-gwiazdkowego hotelu Sheraton Warsaw. Transakcja realizowana pod nadzorem partnera Mateusza Toczyskiego została zamknięta 28 października 2015 r. Była to transakcja o charakterze europejskim.


Globalna firma prawnicza Dentons, chińska firma 大成, singapurska firma Rodyk & Davidson oraz australijska firma Gadens rozważają połączenie, dzięki któremu uzyskają pozycję największej na świecie firmy prawniczej i jednocześnie dominującego globalnego lidera w rejonie Oceanu Spokojnego.

W trzecim kwartale 2015 r. Zespół Bankowości i Finansów Kancelarii Dentons doradzał Fabryce Wołomin Ltd. przy sprzedaży projektu PH Wołomin oraz PKO BP przy finansowaniu udzielonemu Berrocal – spółce z grupy W.P. Carey.

Do Zespołu Prawa Spółek w warszawskim biurze kancelarii Dentons dołączył Takura Kawai, który objął stanowisko Partnera. Dotychczas związany był z kancelarią CMS Cameron McKenna, w której odpowiadał za rozwój praktyki japońskiej w regionie Centralnej i Wschodniej Europy. W ramach Dentons wejdzie w skład Globalnej Grupy Prawa Spółek i istotnie wzmocni istniejący w Kancelarii Japan Desk.

Karina Furga-Dąbrowska, Anna Maria Pukszto i Agnieszka Stefanowicz-Barańska z warszawskiego biura Dentons zostały po raz kolejny wyróżnione przez piątą edycję katalogu Expert Guides ‘Women in Business Law’, wydawanego przez Euromoney.

W połowie września 2015 r. do warszawskiego biura kancelarii Dentons dołączył adwokat Michał Steinhagen. Objął stanowisko Counsela w Praktykach Prawa Ubezpieczeń oraz Restrukturyzacji i Upadłości.

Z końcem czerwca 2015 r. do warszawskiej Praktyki Prawa Pracy kancelarii Dentons dołączyła adwokat Agnieszka Fedor, wieloletni partner założyciel WKB Wierciński Kwieciński Baehr.

W połowie czerwca 2015 r. do warszawskiej Praktyki Postępowań Sądowych i Arbitrażowych kancelarii Dentons dołączył zespół doświadczonych prawników z innej międzynarodowej kancelarii prawniczej: adwokat Agnieszka Wojciechowska, adwokat dr Wojciech Wąsowicz i aplikantka adwokacka Anna Leszczyńska.

Z początkiem roku trzech prawników od lat związanych z kancelarią Salans – Agnieszka Wardak, Mateusz Toczyski i Pirouzan Parvine – otrzymało awanse na stanowiska partnerów.

W lipcu br. do Zespołu Doradztwa Podatkowego kancelarii Salans dołączył Cezary Przygodzki. Cezary jest doradcą podatkowym od 2005 roku i specjalizuje się w zakresie podatków korporacyjnych (VAT, CIT, PCC oraz podatek od nieruchomości) dla sektora telekomunikacyjnego, technologicznego oraz informatycznego. Posiada również doświadczenie w doradztwie na rzecz klientów z sektora finansowego oraz nieruchomości.

22 kwietnia 2009 roku na dorocznej gali organizowanej w Londynie przez wydawnictwo Chambers and Partners, kancelaria Salans otrzymała „Nagrodę za Wybitne Osiągnięcia w Europie Środkowej i Wschodniej” (Central and Eastern Europe Award for Excellence).

Z dniem 16 kwietnia do grona partnerów kancelarii Salans dołączył Krzysztof Sajewski, który stanął na czele Zespołu ds. Obsługi Klientów Niemieckojęzycznych w warszawskim biurze kancelarii.
back