Strona startowa

deutsch

Firmy członkowskie AHK Polska:

zaloguj

 

BASF Polska Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 154

02-326 Warszawa

Polska

Tel.

0048-22-5709725

Faks

0048-22-5709599Branże
Opis działalności

BASF jest wiodącym koncernem chemicznym świata – The Chemical Company. Portfolio firmy sięga od chemikaliów i środków uszlachetniających poprzez tworzywa sztuczne i środki ochrony roślin aż po ropę naftową i gaz. BASF, jako godny zaufania partner, wspiera swych klientów w niemal wszystkich branżach. Dostar-czając wysokiej klasy produkty i inteligentne rozwiązania systemowe, BASF od-grywa znaczącą rolę w znajdowaniu odpowiedzi na globalne wyzwania, takie jak ochrona klimatu, wydajność energetyczna, wyżywienie czy mobilność. Dalsze informacje o BASF można znaleźć na stronie www.basf.com

Obecność BASF na polskim rynku sięga końca XIX wieku. W latach 50-tych XX wieku BASF był reprezentowany przez jedną z central handlu zagranicznego. W 1990 roku powstało pierwsze oficjalne przedstawicielstwo BASF w Polsce. W 1992 roku została powołana do życia spółka BASF Polska Sp. z o.o. (siedziba w Warszawie) ze 100% udziałem kapitału zagranicznego, która prowadzi działalność handlową i produkcyjną. BASF Polska zatrudnia ok. 200 pracowników, a obroty grupy BASF w Polsce w 2013 roku wyniosły 722 miliony. Szczegóły na www.basf.pl


Informacje prasowe
Międzynarodowa organizacja Superbrands uhonorowała markę BASF tytułem Business Superbrand 2014. Nagroda ta jest wyróżnieniem za wieloletnią pracę na rzecz silnej marki. W 2008, 2009 i 2010 roku BASF został już wyróżniony tytułem Superbrand.

Firma BASF Polska już po raz kolejny zaprasza studentów do wzięcia udziału w konkursie stażowym. Zadaniem konkursowym jest nakręcenie krótkiego filmu prezentującego innowację, która zdaniem autora powinna zostać wdrożona przez firmę BASF. Filmy należy przesłać do 31 marca 2014 roku na adres konkurs@basf.com. Nagrodą dla zwycięzców są 3-miesięczne płatne staże.

Znamy nazwiska 25 półfinalistów i półfinalistek trzeciej polskiej edycji konkursu FameLab, którzy już 1 marca br. w Centrum Nauki Kopernik opowiedzą o tym, po co nam pozytony i dlaczego warto szturchać lasery. Trzech finalistów konkursu będzie miało okazję odwiedzić, mieszczący się w Ludwigshafen (Niemcy), największy na świecie zintegrowany produkcyjny kompleks chemiczny, będący siedzibą firmy BASF.

W 2010 roku BASF ponownie zamierza utrzymać budżet badawczy na wysokim poziomie z poprzednich lat, przeznaczając na ten cel łącznie 1,38 mld €. Informację tę potwierdził dr Andreas Kreimeyer, Członek Rady Dyrektorów Wykonawczych i Dyrektor ds. Badań na zwołanej 28 stycznia 2010 roku konferencji prasowej Działu Badań w Ludwigshafen. W 2009 roku BASF przeznaczył na prace badawcze prawie 1,4 mld €, czyli nieco więcej niż w 2008 roku (1,35 mld €).
back