Strona startowa

deutsch

Firmy członkowskie AHK Polska:

zaloguj

 

Mazars

ul. Piękna 18

00-549 Warszawa

Polska

Tel.

+48 22 255 52 00

Faks

+48 22 255 52 99Oddziały firmy

Mazars - Büro in Krakau

ul. Mogilska 65

31-545 Kraków

Polska

Tel.

+48 12 431 10 88

Faks

+48 12 431 11 70Przedstawiciele firmy

Michel Kiviatkowski

Tel.

+48 22 25 55 200

Faks

+48 22 25 55 299

Joanna Stygar

Tel.

+48 22 25 55 200

Faks

+48 22 25 55 299Jarosław Bochenek

Tel.

+48 12 431 10 88

Faks

+48 12 431 11 70

Jacek Goliszewski

Tel.

+48 22 25 55 200Branże
Opis działalności

Mazars jest międzynarodową, zintegrowaną i niezależną organizacją specjalizującą się w audycie, usługach księgowych, doradztwie podatkowym i innych usługach doradczych. Firma działa jako zintegrowana sieć biur w 79 krajach, gdzie zatrudnia 18 000 specjalistów. Spółka Mazars zaliczana jest do grona czołowych firm audytorsko-doradczych w Europie.

Mazars jest obecny w Polsce od 1992 roku i prowadzi działalność w Warszawie i Krakowie zatrudniając ponad 200 specjalistów. Spółka zajęła 6. miejsce w zestawieniu firm audytorskich dziennika „Rzeczpospolita” z dnia 25 kwietnia 2017 r. (pod względem przychodów z tytułu audytu). W tegorocznej publikacji Book of Lists, Mazars zajął drugie miejsce w rankingach „Accounting and Auditing Companies” oraz “BPO Companies - Main specialization: Accounting, HR and payroll”. Wysokie pozycje Mazars w Polsce odnotował również w rankingu „Tax Advisory Companies”, zajmując 6. pozycję oraz w rankingu „Business Consulting Companies”, w którym został sklasyfikowany na 5. miejscu.

Wzrost zainteresowania naszymi usługami ze strony niemieckojęzycznych klientów a także świadomość, że zarówno niemieckie, austriackie jak i szwajcarskie przedsiębiorstwa odgrywają bardzo ważną rolę na polskim rynku, przyczyniły się do stworzenia German Desk, którego eksperci biegle władają językiem niemieckim i specjalizują się w następujących dziedzinach:

Audyt i usługi poświadczające

• Badanie oraz przegląd sprawozdań finansowych
• Audyt wewnętrzny i zarządzanie ryzykiem

Outsourcing, usługi księgowe i kadrowo-płacowe

• Usługi księgowe i finansowe
• Konsolidacja danych finansowych i sprawozdawczość
• Bieżące doradztwo podatkowe
• Zastępstwa pracowników działów finansowo-księgowych wszystkich szczebli
• Doradztwo kadrowe i obsługa płac

Doradztwo podatkowe

• Doradztwo w zakresie PIT, CIT i VAT
• Ceny transferowe
• Międzynarodowe planowanie podatkowe
• Doradztwo dla osób oddelegowanych do pracy za granicą
• Rozliczenia podatkowe

Doradztwo finansowe

• Usługi doradztwa transakcyjnego
• Modelowanie działalności finansowej
• Doradztwo w zakresie Forensic

Ład korporacyjny i zarządzanie ryzykiem

• Audyt wewnętrzny
• Audyt informatyczny
• Nadużycia i zrównoważony wzrost

Zarządzanie efektywnością

• Sterowanie strategiczne
• Struktura i procesy
• Efektywność operacyjna
• Finanse i controlling

Kontakt z German Desk:

• Joanna Stygar – Dyrektor – tel. 22 25 55 200; e-mail: j.stygar@mazars.pl

Informacje prasowe
Mazars w Polsce powiększa swój zespół zarządzający, powołując nowego partnera – Jarosława Bochenka. Pokazuje to wagę, jaką firma przykłada do wspierania i doceniania kwalifikacji i kompetencji zawodowych w swojej działalności.

Niezależnie od tego, czy chodzi o firmę lokalną, czy też o jednostkę globalną, wycena przedsiębiorstwa budowlanego jest często estymacją bazującą na wielokrotności zysku, a w związku z tym opartą głównie na szacunkach krótkookresowych.

W 2016 r. inwestycje na rynku nieruchomości w Europie spadły do 230 mld EUR, czyli o 9% w porównaniu z 2015 r. Jednak objęte naszym badaniem firmy z tej branży notowane na giełdzie osiągnęły doskonałe wyniki finansowe.

Mazars ma zaszczyt wspierać wydanie 2017 Globalnego raportu na temat handlu elektronicznego opracowanego przez E-commerce Foundation oraz Global E-commerce Association zrzeszających ponad 40 lokalnych stowarzyszeń e-handlu.

Nadawanie właściwego tonu korporacyjnego przez kierownictwo jest postrzegane jako najbardziej efektywny sposób wpływania na kulturę w dzisiejszych przedsiębiorstwach. Jeśli przykład idzie z góry, ludzie zaczynają go naśladować. Jednak badania przeprowadzone pośród członków zarządów europejskich firm dowodzą, że to stwierdzenie wcale nie znajduje odzwierciedlenia w sposobie funkcjonowania ich firm.

Claire Cizaire dołącza do Mazars jako Dyrektor ds. Technologii i Innowacji (Chief Technology & Innovation Officer).

Mazars już po raz czwarty opublikował coroczny raport podatkowy, zawierający praktyczne opracowanie najważniejszych elementów obecnych systemów podatkowych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Wynika z niego między innymi, że konkurencja podatkowa między różnymi krajami regionu wkroczyła w nową fazę, która polega na ściślejszej współpracy państw w celu przeciwdziałania wyłudzeniom podatkowym.

Zhe Qiu posiada ponad ośmioletnie doświadczenie zawodowe, które zdobył pracując w międzynarodowych firmach audytorsko-doradczych w Omanie, na Cyprze i w Stanach Zjednoczonych.

Grupa Mazars zakończyła rok obrotowy 2014-2015 z wynikiem 1,252 miliarda euro. Jest on o 15,9% wyższy w porównaniu z rokiem ubiegłym. Składa się na niego wzrost organiczny na poziomie 6%, 6% wzrost zewnętrzny – w szczególności dzięki fuzji z niemiecką firmą audytorsko-doradczą Roever Broenner Susat na początku 2015 roku – oraz różnice w kursach walut na poziomie 3,9%.

Mazars, międzynarodowa, zintegrowana i niezależna organizacja specjalizująca się w audycie, usługach księgowych, doradztwie podatkowym i innych usługach doradczych ogłosiła strategiczną fuzję z niemiecką firmą Roever Broenner Susat.

Miło nam poinformować, że firma Mazars zajęła pierwsze miejsce w rankingu „Book of Lists 2013” w kategorii: Business Process Outsourcing Companies (Accounting).

Osiągnięcie równowagi między życiem zawodowym a życiem osobistym (28,5%) oraz życie pełnią życia (27,3%) to najważniejsze życiowe cele Generacji Y; według 77% młodych z pokolenia Y równouprawnienie płci jest jednym z największych wyzwań dla firm. To tylko niektóre z wyników światowego badania „Rewolucja Y?” przeprowadzonego niedawno przez międzynarodową firmę audytorsko-doradczą Mazars. Wśród ankietowanych było ponad 1000 przedstawicieli Generacji Y z 64 różnych krajów.

Jacek Goliszewski objął stanowisko Dyrektora w Dziale Doradztwa Mazars. Będzie on odpowiedzialny za usługi w zakresie zarządzania efektywnością w biznesie (Performance Management).

Mazars Polska z przyjemnością informuje o powołaniu Krzysztofa Rezlera na stanowisko Dyrektora w Dziale Doradztwa.

W dniach 8 - 11 września 2010 r. będzie miało miejsce najważniejsze wydarzenie gospodarcze w naszej części Europy - XX Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju. W ramach Forum, 10 września o godz. 10.30 odbędzie się panel dyskusyjny na temat „Inwestorzy zagraniczni generatorem innowacyjności” pod patronatem PAIIZ.

Z dniem 1 marca 2010 r. do zespołu Mazars dołączyła Krystyna Szydłowska obejmując stanowisko Dyrektora Działu Doradztwa Podatkowego.

Monika Nowecka - Dyrektor Zarządzający Działem Usług Księgowych i Kadrowo-Płacowych Mazars w Polsce dołączyła do grona międzynarodowych wspólników grupy Mazars.
back