Strona startowa

deutsch

Firmy członkowskie AHK Polska:

zaloguj

 

Park Naukowo-Technologiczny Euro–Centrum Sp. z o.o.

ul. Ligocka 103

40-568 Katowice

Polska

Tel.

32 205 00 92

Faks

32 250 47 85Branże
Opis działalności

Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny koncentruje się na rozwoju technologii energooszczędnych oraz poszanowaniu energii w budynkach. Jest miejscem spotkania biznesu z nauką. Oferuje laboratoria i sprzęt badawczy, usługi szkoleniowe i doradcze w obszarze poprawy efektywności energetycznej, wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych, technologii poprawiających sprawność energetyczną budynków oraz budownictwie niskoenergetycznym i pasywnym.

Na terenie katowickiego Parku działa pierwszy w Polsce budynek biurowo-usługowy wybudowany w standardzie pasywny. Zasilany źródłami energii odnawialnej, które sprawiają iż jego zapotrzebowanie energetyczne jest 8 raz mniejsze niż w obiektach tradycyjnych, budynek jest jednocześnie siedzibą innowacyjnych firm, laboratorium badawczym i centrum przetwarzania danych.

W Euro-Centrum działa też Centrum Szkoleniowe Nowoczesnych Technik Grzewczych z pracowniami warsztatowymi kotłów małej mocy na paliwa stałe, pomp ciepła, kolektorów i systemów słonecznych oraz systemów wentylacji. Mieści się tu także Centrum Testowania Systemów Solarnych wyposażone w stacjonarny symulator słoneczny do badania jakości kolektorów słonecznych.

Informacje prasowe

Brak informacji prasowych w wybranym języku.
back