Strona startowa

deutsch

Firmy członkowskie AHK Polska:

zaloguj

 

Optomer Julian Meller Zdzisław Rzetelski sp. j.

ul. Kaczeńcowa 8

91-214 Łódź

Polska

Tel.

0048-42-6110100

Faks

0048-42-6110200Branże
Opis działalności

Spółka OPTOMER, to dynamicznie rozwijająca się firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku telekomunikacyjnym, specjalizująca się w technice światłowodowej. Działając jako przedstawiciel szwajcarskiej firmy DIAMOND – lidera w tej branży na świecie, firma OPTOMER to gwarancja innowacyjnych rozwiązań, najnowszych technologii i pełnego wsparcia technicznego.

Marka OPTOMER od kilkudziesięciu lat kojarzona jest z najwyższą jakością. Najlepsze parametry i niezawodność naszych produktów potwierdzone są pozytywnymi opiniami użytkowników. Możliwość badań w akredytowanym laboratorium firmy DIAMOND gwarantuje najlepszą jakość, dając Klientom pełną satysfakcję. Uwagi i opinie projektantów, instalatorów i użytkowników są niezwykle cenne i wykorzystywane przez firmę OPTOMER w procesie tworzenia nowych, optymalnych rozwiązań we własnym Biurze Konstrukcyjnym.

Profesjonalne doradztwo pod względem doboru produktów i optymalnych rozwiązań światłowodowych w połączeniu z kompleksową dostawą, stanowią najwyższą wartość firmy OPTOMER. Satysfakcję daje nam pełna i rzetelna obsługa procesów inwestycyjnych w segmencie optotelekomunikacyjnym od projektu, poprzez szkolenia, sprzedaż i wsparcie techniczne. Główna siedziba firmy, zakład produkcyjny, Biuro Konstrukcyjne i Centrum Logistyczne w Łodzi oraz Biuro w Warszawie, gwarantują szybką i pewną realizację zamówień.

Innowacje są naszą specjalnością, a firmą OPTOMER jest pierwszym producentem w Polsce, który wdrożył technologię maszynowego polerowania czoła ferruli złącza światłowodowego. Produkcja wszystkich standardów złączy optycznych, różni się od innych producentów zastosowaniem innowacyjnej Technologii Aktywnego Centrowania Rdzenia światłowodu. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie doskonałych parametrów transmisyjnych złączy o powtarzalnej wartości tłumienności na poziomie 0,1 dB (złącza E-2000 0,1 dB). Przy projektowaniu nowych konstrukcji przykładamy dużą wagę do ich zgodności z normami polskimi, europejskimi i światowymi, a wszystkie produkty i rozwiązania firmy OPTOMER posiadają Deklarację Zgodności.

Firma OPTOMER, to pewny i wielokrotnie nagradzany partner, zdobywca prestiżowych tytułów, m.in.: Złoty Laur Infotela, Polski Sukces, Gazela Biznesu i wielu innych. Firma jest posiadaczem certyfikatu ISO 9001: 2000, który utrzymywany jest wg zaktualizowanej normy EN ISO 9001:2008.

Współpracujemy ściśle z najlepszymi i najbardziej doświadczonymi partnerami w branży telekomunikacyjnej. Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem brytyjskiej firmy EMTELLE oferującej szeroką gamę produktów przeznaczonych do budowy sieci optycznych technologią wdmuchiwania światłowodów. W naszej ofercie znajdują się również światłowodowe osłony złączowe firmy Hellermann Tyton z Wielkiej Brytanii, mierniki światłowodowe firmy NOYES z USA, kable światłowodowe firmy Corning z USA, osprzęt do sieci napowietrznych francuskich firm Acome, Telenco oraz urządzenia aktywne firmy Microsens z Niemiec.

Najbliższe lata będą przełomowe dla rozwoju sieci FTTx w Polsce. Możliwość uczestnictwa jako główny dostawca osprzętu i technologii w budowie szerokopasmowych sieci światłowodowych (FTTH/FTTB/FTTO) przez: ORANGE POLSKA, Telefonię Dialog S.A. i innych operatorów, to dla firmy OPTOMER wielka satysfakcja.

Dziękujemy za zaufanie, jakim darzyli nas Państwo przez ponad 20 lat współpracy. Będzie ono dla nas największą motywacją do rozwoju i samodoskonalenia na przyszłość.

Informacje prasowe
Firma OPTOMER po raz kolejny została nagrodzona Gazelą Biznesu.
back