Strona startowa

deutsch

Firmy członkowskie AHK Polska:

zaloguj

 

Cushman & Wakefield Polska Sp. z o. o.

Plac Piłsudskiego 1

00-078 Warszawa

Polska

Tel.

0048-22-8202020

Faks

0048-22-8202021Branże
Opis działalności

O Cushman & Wakefield
Cushman & Wakefield to globalny lider na rynku nieruchomości komercyjnych. Wspiera klientów na całym świecie w podejmowaniu kluczowych decyzji, które mają wpływ na sposób, w jaki ludzie pracują, robią zakupy i spędzają wolny czas. Fachowa wiedza i doświadczenie 43 tysięcy pracowników w ponad 60 krajach stanowią nieocenioną pomoc dla najemców i inwestorów zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych na świecie. Jej przychód szacowany jest na 5 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą wynajem powierzchni, kompleksowe zarządzanie nieruchomościami, rynki kapitałowe, zarządzanie obiektami (C&W Services), globalna obsługa najemców, zarządzanie inwestycjami (DTZ Investors) oraz reprezentacja najemców, wyceny i doradztwo. Więcej informacji na stronie www.cushmanwakefield.com oraz na Twitterze: @Cushwake.

Informacje prasowe
Firma Rockcastle Global Real Estate nabyła portfel nieruchomości handlowych o łącznej powierzchni 62 000 mkw. od firmy Aviva Investors za kwotę 160 mln euro. W transakcji kupującego reprezentowały: Cushman & Wakefield, Hogan Lovells, Arcadis i PwC, a sprzedającego JLL, Dentons oraz Deloitte.

Według najnowszych danych międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield w pierwszych trzech kwartałach 2016 r. wartość transakcji inwestycyjnych na głównych rynkach nieruchomości komercyjnych Europy Środkowej, tj. w Polsce, Czechach, Rumunii oraz na Słowacji i Węgrzech, wyniosła 6,05 mld euro. Oznacza to wzrost o 37% w ujęciu rocznym pomimo spowolnienia aktywności inwestycyjnej w trzecim kwartale.

Na koniec września 2016 r. łączne zasoby powierzchni magazynowych w Polsce wynosiły 10,92 mln m kw. Zgodnie z najnowszym raportem międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield „Rynek Powierzchni Magazynowych w Polsce – III kwartał 2016” aktywność najemców i deweloperów w tym sektorze utrzyma się na wysokim poziomie.

Staamp Poland Sp. z o.o., producent podzespołów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, rozbuduje o 2,6 tys. m kw. halę produkcyjną w Błoniu k. Warszawy. Generalnym wykonawcą prac została Brica Group Sp. z o.o. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała zamawiającego usługę, firmę Staamp Poland.

Staamp Poland Sp. z o.o., producent podzespołów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, rozbuduje o 2,6 tys. m kw. halę produkcyjną w Błoniu k. Warszawy. Generalnym wykonawcą prac została Brica Group Sp. z o.o. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała zamawiającego usługę, firmę Staamp Poland.

W tegorocznej 7. edycji PRCH Retail Awards wydarzenie „Moto Show” zgłoszone przez Ferio Konin otrzymało prestiżowe wyróżnienie w kategorii Najlepszy Marketing Centrum Handlowego – Wydarzenie Roku (Event). Obiektem zarządza międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Otwierana w dn. 22-23 października br. gdańska Galeria Metropolia kończy proces komercjalizacji. Do grona nowych najemców dołączyło 14 marek, wśród których znalazły się m.in. sklepy odzieżowe, kawiarnie oraz punkty usługowe. W transakcjach najmu pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Położony w Warszawie budynek biurowy Crown Square otrzymał certyfikat BREEAM In-Use International na poziomie „Excellent” w kategoriach „Building Management” oraz „Asset Performance”. Budynkiem w imieniu właściciela, Invesco Real Estate (IRE), zarządza międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Inforsys – lider sektora obsługi procesów biznesowych w Polsce – rozbudowuje ofertę w zakresie kompleksowych usług logistycznych w ramach umowy najmu z Panattoni Europe. Kontrakt będzie obowiązywać do lipca 2020 roku. Docelowo powierzchnia składowania – która będzie dedykowana podmiotom z branży e-commerce – wynosić będzie 10 tys. m2, z opcją rozszerzenia o kolejne 10 tys. m2. W obiektach prowadzona będzie całościowa obsługa zamówień realizowanych przez Inforsys, a dodatkowo hale będą służyły jako drugi oddział druku masowego i kopertowania – obok centrum operacyjnego Radzymin. W sfinalizowaniu umowy pośredniczyła firma doradcza Cushman & Wakefield.

Londyn, 4 października 2016 r. Z opublikowanego dziś corocznego raportu firmy Cushman & Wakefield Winning in Growth Cities wynika, że pomimo utrzymującej się niepewności wartość transakcji inwestycyjnych na rynkach nieruchomości komercyjnych całego świata wzrosła w ciągu 12 miesięcy do czerwca 2016 r. do poziomu 1,35 bln USD. W tym czasie 25 największych miast z dużymi węzłami komunikacyjnymi zwiększyło swój udział w wolumenie obrotów z 52,7% do 53,3%.

Trudne czasy dla regionów dostarczających surowce energetyczne. Korzyści dla konsumentów i rynków niezwiązanych z sektorem energetycznym.

Polski oddział firmy Berner, jednego z czołowych europejskich przedsiębiorstw działających w oparciu o model sprzedaży bezpośredniej, podpisał umowę najmu ponad 2,9 tys. m kw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Kraków III. Dewelopera Panattoni reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Firma Wheels Logistics dołączyła do grona Klientów SEGRO w Gądkach. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

W tegorocznej 12. edycji rankingu Real Estate Survey, przeprowadzonego przez magazyn „Euromoney”, międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została uznana za najlepszą firmę w kategorii Wynajem oraz Wycena Nieruchomości w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ponadto zajęła drugie w kategorii najlepszych firm doradczych w branży nieruchomości w regionie oraz pierwsze miejsce w Czechach i na Węgrzech.

Całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce na koniec pierwszej połowy 2016 roku wynosiły 8,7 mln m kw. Liderem pozostaje Warszawa, natomiast w regionach uwidacznia się przewaga Krakowa, Wrocławia oraz Trójmiasta. Na rynek dostarczono blisko 572 tys. m kw., co stanowi nowy rekord podaży względem półrocza. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield prezentuje wyniki raportu „Property Times: Rynek biurowy w fazie wzrostu”, podsumowującego pierwszą połowę 2016 roku na polskim rynku biurowym.

Międzynarodowa firma deweloperska HB Reavis podpisała przedwstępną umowę sprzedaży dwóch budynków w kompleksie Gdański Business Centre w centrum Warszawy firmie Savills Investment Management, która nabyła je w imieniu globalnego funduszu emerytalnego za kwotę 186 mln euro. To jedna z największych transakcji tego roku zarówno w Polsce, jak i w Europie Środkowo-Wschodniej. Zakupione przez Savills Investment Management budynki A i B oferują łącznie 48 tys. m kw. powierzchni.

Polish Retail Research Forum (PRRF) opublikowało dane podsumowujące rynek centrów handlowych w Polsce na koniec I połowy 2016 roku. Dane rynkowe zostały przygotowane wspólnie przez zespół analityków i obejmują swoim zakresem zasoby nowoczesnej powierzchni handlowej, w tym nowe obiekty oddane do użytku, podaż znajdującą się w budowie oraz poziom nasycenia nowoczesną powierzchnią handlową (m2/1 000 mieszkańców). PRRF publikuje również dane o powierzchni niewynajętej dla głównych rynków handlowych w Polsce. Od czerwca 2016 pula monitorowanych rynków została powiększona o miasta 150 – 200 tys. mieszkańców (Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała) i obecnie obejmuje osiemnaście rynków handlowych.

W pierwszym półroczu 2016 r. rynek nowoczesnej powierzchni handlowej w Polsce wzrósł do ponad 13,5 mln m kw. powierzchni najmu. Nadal obserwowany jest wyraźny trend otwierania centrów i parków handlowych w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców oraz rozwój sektora centrów wyprzedażowych w aglomeracjach od 200 do 400 tys. mieszkańców. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield prezentuje dane z raportu Property Times: Wzrost konkurencji na rynku wymusza szybką reakcję, podsumowującego pierwszą połowę 2016 r. na rynku powierzchni handlowych w Polsce.

Na koniec czerwca 2016 r. łączne zasoby powierzchni magazynowych w Polsce wynosiły 10,5 mln m kw. Zgodnie z najnowszym raportem międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield „Rynek Powierzchni Magazynowych w Polsce – II kwartał 2016” aktywność najemców i deweloperów w tym sektorze utrzyma się na wysokim poziomie.

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield opublikowała raport „Property Times””, podsumowujący pierwsze półrocze 2016 r. na rynku powierzchni biurowych w Warszawie.

W pierwszej połowie 2016 r. wolumen obrotów w Europie kontynentalnej wzrósł o 3% do poziomu 77 mld euro w porównaniu ze spadkiem o 35% w Wielkiej Brytanii do 32 mld euro
W pierwszym półroczu Szwecja odnotowała wyższe obroty niż w całym 2015 r.
Wzrost udziału na rynku inwestorów krajowych dzięki większej aktywności inwestycyjnej we Francji, Niemczech i Szwecji
Większy wolumen transakcji inwestycyjnych w Europie kontynentalnej nie skompensuje spadku obrotów w Wielkiej Brytanii

Norweska spółka Libertech Group podpisała umowę najmu na ponad 700 m kw. powierzchni biurowej w budynku Warsaw Spire. Firma planuje założyć w Polsce główną siedzibę na region Europy Środkowo-Wschodniej. Klienta w negocjacjach reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield, która będzie również koordynować i nadzorować aranżację biura.

W 2016 r. powstanie o 50% więcej powierzchni w parkach handlowych niż rok wcześniej
Zmienia się struktura najemców – w parkach handlowych pojawiają się sieci handlowe obecne dotychczas przy głównych ulicach handlowych miast
Rośnie liczba obiektów w przygotowaniu – głównie we Francji, Włoszech i w Wielkiej Brytanii
n

Rosnący udział sprzedaży on-line zmobilizował uczestników rynku do wdrożenia nowych kanałów sprzedaży, spełniających oczekiwania i preferencje klientów. Marki handlowe otwierają sklepy internetowe w celu poszerzenia oferty dostępnej w sklepach stacjonarnych. Umożliwia to klientom większą dostępność towarów oraz wygodę zakupów. Wraz z rosnącą popularnością zakupów on-line rozwija się rynek logistyki, umożliwiający szybszy odbiór i zwrot zakupionego towaru.

Firma Warburg-HIH Invest Real Estate GmbH (Warburg-HIH Invest) sfinalizowała zakup nieruchomości biurowej Prime Corporate Center położonej w centrum Warszawy. Transakcję zawarto na zasadzie tzw. „club deal” przez czterech niezależnych inwestorów instytucjonalnych z Niemiec. Sprzedającym obiekt był warszawski deweloper Golub GetHouse. Nabywcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Teekanne Polska, jeden z największych producentów herbaty w Europie, otworzy nowy zakład produkcyjny w Parku Logistycznym 7R Logistic Kraków-Kokotów. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała dewelopera 7R Logistic w procesie wynajmu budynku built-to-suit.

Rynek hotelowy w Polsce ma perspektywy stabilnego wzrostu. Hotele przygotowują atrakcyjną ofertę dla turystów z kraju i zagranicy. Warszawa pozostaje jednym z najpopularniejszych miast, zwłaszcza w przypadku podróży służbowych, gdzie w 139 obiektach dostępnych jest ponad 15 tys. pokojów.

Na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki powstaje centrum dystrybucyjne Tesco. Firma rozpocznie działalność w szytym na miarę obiekcie o powierzchni ponad 30 000 m2 na przełomie września i października 2016 roku. Z nowego magazynu centralnego będą realizowane dostawy do 140 sklepów w północnym i północno-zachodnim regionie Polski. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Francuska sieć salonów fryzjerskich Jean Louis David to pierwszy najemca odnowionej kamienicy przy ul. Nowy Świat 66 w Warszawie. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Jean Louis David, a French hairdressing chain, has become the first tenant of the renovated historical tenement house at Nowy Świat 66 in Warsaw. Cushman & Wakefield, a global real estate advisor, acted as agent in the leasing transaction.

Firma Cushman & Wakefield po raz drugi z rzędu zdobyła nagrodę CEE Manufacturing Excellence Award w kategorii „Doradztwo na rzecz klientów korporacyjnych w sektorze nieruchomości”.

Międzynarodowa instytucja finansowa Brown Brothers Harriman (BBH) podpisała umowę najmu na dodatkowe 7,5 tys. m kw. powierzchni biurowej w budynku w krakowskim Orange Office Park. BBH, obecnie w kolejnej fazie ekspansji, zajmie łącznie ponad 14,5 tys. m kw. W negocjacjach najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Za doradztwo prawne odpowiadała kancelaria Wardyński i Wspólnicy.

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield zaprezentowała szóstą edycję raportu Skyline Tracker, podsumowującego aktywność deweloperską na rynku powierzchni biurowych w Warszawie.

Według najnowszego raportu Cushman & Wakefield, w 2015 r. odnotowano dalszy wzrost na europejskim rynku powierzchni przemysłowych zarówno pod względem liczby najemców, jak i wysokości inwestycji.

W 2015 r. polski rynek magazynowy nadal dynamicznie się rozwijał. Ilość nowej powierzchni oddanej do użytku przekroczyła 925 000 m kw., a popyt wzrósł do rekordowego poziomu 2 470 000 m kw. Według raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield pt. „Property Times” ze względu na wysoki poziom absorpcji i popytu możemy spodziewać się rozpoczęcia budowy znaczącej liczby projektów przemysłowych i logistycznych.

Firma Centerscape Group nabyła cztery nieruchomości handlowe w Polsce, zlokalizowane w mniejszych miastach regionalnych: Chorzowie, Prudniku, Rawie Mazowieckiej oraz Trzciance. Nabywcę reprezentowała firma Cushman & Wakefield. Łączna powierzchnia nieruchomości wynosi 4.600 mkw., z czego niemal 90% zajmuje Biedronka, największa sieć dyskontowa w Polsce. Inni najemcy to Pepco oraz lokalni handlowcy.

W najbliższych latach handel internetowy może mieć większy wpływ na rozwój rynku nieruchomości magazynowych niż branża motoryzacyjna, która w ostatnich 20 latach dominowała na tym rynku.

- Ulice handlowe jako jedyny sektor nieruchomości handlowych w pełni wyszedł z recesji.
- Wzrosty nie tylko w głównych krajach europejskich, lecz także na rynkach peryferyjnych i drugorzędnych.
- Najbardziej atrakcyjne regiony pod względem inwestowania w 2016 r. to Europa Środkowo-Wschodnia, Niemcy, Portugalia, Hiszpania i Szwecja.

Polska najbardziej atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym

New retail space supply in Poland totalled nearly 650,000 sq m in 2015, according to Cushman & Wakefield’s latest report “Property Times”. 23 new retail schemes were added to the market while extensions accounted for 27% of the total supply. Both shopping centre tenants and owners are successfully adapting their sales strategies to the rapid growth of e-commerce in Poland.

Według najnowszego raportu firmy Cushman & Wakefield „Property Times” w 2015 roku rynek powierzchni handlowych w Polsce powiększył się o prawie 650 000 m kw. Otwarto 23 nowe obiekty handlowe, a 27% podaży stanowiły rozbudowy istniejących obiektów handlowych. W związku z rozwojem e-handlu w Polsce zarówno najemcy, jak i właściciele centrów handlowych coraz lepiej dostosowują swoje strategie sprzedażowe.

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podpisała umowę z firmą Teren Management Europe na reprezentowanie w Polsce znanej w świecie amerykańskiej marki Forever 21.

Według najnowszego raportu Cushman & Wakefield „Property Times Office Poland” rok 2015 był rekordowy pod względem podaży na rynku biurowym w Polsce. W raporcie zbadano sytuację w dziewięciu największych miastach (Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Szczecin i Lublin). Całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej wyniosły na koniec analizowanego okresu 8,2 miliona m kw., a 56% ubiegłorocznej podaży dostarczono poza Warszawą. Popyt wyrażony wartością transakcji najmu wzrósł o 40% względem poprzedniego roku, zaś najwyższą aktywność najemców i deweloperów odnotowano w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście.

Z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield European Fair Value Index™ wynika, że na skutek spadku stóp kapitalizacji oraz wzrostu liczby rynków wycenianych według realnych wartości w Europie zmalała dostępność atrakcyjnych inwestycyjnie nieruchomości komercyjnych.

Według najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield pt. „Property Times: 2015 rekordowy rok na rynku biurowym”, ubiegły rok na warszawskim rynku biurowym był rekordowy zarówno pod względem wolumenu transakcji najmu, jak i absorpcji netto. Wyniosły one odpowiednio: 836 500 m kw. i 283 000 m kw. Dodatkowo mimo wysokiej podaży stopa pustostanów obniżyła się o 1 p.p. w minionym roku i wyniosła 12,3%.

Firma Ars Medica dołączyła do grona najemców w budynku biurowo-handlowym Legnicka Park Popowice we Wrocławiu. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Wśród tematów poruszanych podczas prezentacji najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield dotyczącego przyszłości miejsc pracy w sektorze TMT (technologie, media i telekomunikacja) pt. Future of the TMT Workplace znalazły się kwestie takie jak płynny wzrost, aranżowane „szczęśliwe zbiegi okoliczności” i nowa ekonomika pracy oparta na pracownikach tymczasowych.

Firma Nordcurrent, międzynarodowy producent i wydawca gier wideo, wynajęła 600 m kw. powierzchni w warszawskim biurowcu Spektrum Tower. W procesie najmu spółce doradzała firma Cushman & Wakefield.

Wysoka dostępność powierzchni biurowej umacnia pozycję negocjacyjną najemców i zwiększa ich wymagania wobec właścicieli i zarządców budynków. Jest to szczególnie widoczne na rynku warszawskim.

Polish Office Research Forum opublikował dane dotyczące warszawskiego rynku powierzchni biurowych za IV kwartał 2015 r. Dane rynkowe, które są przygotowywane wspólnie przez zespół analityków, dotyczą zasobów nowoczesnej powierzchni biurowej, nowych obiektów oddanych do użytku, liczby i wielkości transakcji wynajmu oraz ilości powierzchni niewynajętej.

Smyk – największa, znana i ceniona marka oferująca tysiące produktów dla dzieci – pozostanie wśród sklepów funkcjonujących w Centrum Handlowym Sarni Stok w Bielsku-Białej. Najemca zajmować będzie dotychczasowy lokal o powierzchni 600 m kw.

Rynek centrów handlowych w Polsce jest coraz bardziej nasycony. Według danych firmy Cushman & Wakefield w 2015 roku w kraju przybyło w sumie ok. 560 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Znaczna jej część (blisko 40%) przypadła na główne aglomeracje – ośrodki, w których już znajduje się dużo galerii handlowych, a konkurencja między nimi jest coraz silniejsza. W tej sytuacji warto zwrócić uwagę na małe miasta.

Polska sieć cukierni i kawiarni A. Blikle uzyskała w 2015 roku świetny wynik. Od początku roku podpisano już dziewięć umów najmu na nowe lokale, a sieć powiększyła się o siedem placówek, z czego większość w ostatnim kwartale. Wyłącznym doradcą marki A. Blikle w zakresie ekspansji jest międzynarodowa firma Cushman & Wakefield.

Rozwój rynku biurowego w miastach regionalnych nie traci impetu. Najemców i deweloperów przyciągają już nie tylko główne aglomeracje, ale również rynki wschodzące. W przyszłym roku na rynkach w Krakowie, Trójmieście i Łodzi spodziewana jest luka podażowa. Oczekuje się, że w regionach w 2016 r. zostanie zawartych więcej transakcji niż w 2015 r.

Wraz z nowymi spektakularnymi otwarciami rośnie rywalizacja o najemców powierzchni handlowych, co w połączeniu ze zmieniającymi się oczekiwaniami zakupowymi klientów wymusza modernizację starszych obiektów. Trend ten będzie dominował również w 2016 r.

Growing competition for retailers combined with new spectacular openings and changing shopping expectations of customers is causing a shift in focus to upgrading older shopping centres. This trend is expected to carry into 2016.

Leasing and development activity across Poland is continually on the rise. In Q3 approximately 552,000 sq m of warehouse space was leased, meaning an increase of 24% compared with a year ago. The highest leasing volume was recorded in the suburbs of Warsaw (157,000 sq m), followed by Central Poland region (112,000 sq m) and Upper Silesia region (106,000 sq m). The market is on the right track to maintain the upward trend and Poland’s total industrial stock will exceed 10 mln sq m in the first half of 2016.

Rynek nieruchomości magazynowych w Polsce w dalszym ciągu dynamicznie się rozwija pod względem zarówno aktywności najemców, jak i deweloperów. W trzecim kwartale bieżącego roku wolumen transakcji najmu wyniósł ok. 552 000 mkw. powierzchni magazynowych, co oznacza wzrost o 24% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Największym zainteresowaniem najemców cieszył się rynek okolic Warszawy, gdzie wynajęto 157 000 mkw. Inne regiony o dużej aktywności najemców to Polska Centralna (112 000 mkw.) i Górny Śląsk (106 000 mkw.). Zważywszy na wysoką dynamikę rozwoju rynku magazynowego, już w pierwszej połowie 2016 r. jego łączne zasoby przekroczą granicę 10 mln mkw.

Rockcastle Global Real Estate nabyła od firmy TRIUVA Centrum Handlowe Platan o łącznej powierzchni 25 336 mkw. zlokalizowane w Zabrzu, na terenie konurbacji górnośląskiej. Wartość transakcji wyniosła 51,8 mln euro.

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield doradzała firmie CBRE Global Investors przy zakupie Centrum Handlowego Sfera o powierzchni 61 900 mkw. w Bielsku-Białej.

Francuska firma deweloperska Nacarat sprzedała nowoczesny budynek biurowy Dubois 41 we Wrocławiu firmie Warburg-HIH Invest Real Estate GmbH, która nabyła ten obiekt w imieniu funduszu nieruchomościowego „Europa Select Immobilien Invest” za kwotę ok. 21 mln euro. W transakcji sprzedającego reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Już w niedzielę, 29 listopada br., nastąpi otwarcie Parku Handlowego Zgoda w Świętochłowicach, w województwie śląskim. Inwestorem nowego parku handlowego jest firma Budecon. Za komercjalizację obiektu odpowiada międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Pozytywne nastroje, które obserwujemy na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, utrzymają się również w 2016 r. Obecnie największym zainteresowaniem inwestorów cieszy się rynek nieruchomości handlowych w Polsce. Biorąc jednak pod uwagę transakcje, które będą finalizowane w przyszłym roku w Czechach, kraj ten będzie największym konkurentem Polski. Dalszego wzrostu aktywności inwestycyjnej oczekujemy również na Słowacji i Węgrzech oraz w Rumunii. W 2016 r. Polska będzie nadal głównym rynkiem inwestycji w nieruchomości handlowe ze względu na jej wielkość i atrakcyjność wynikającą z bardzo dobrych wskaźników gospodarczych.

Według najnowszych informacji międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield w pierwszym półroczu 2015 r. łączne zasoby powierzchni w centrach handlowych Europy wyniosły 152,6 mln mkw., a w ostatnich miesiącach kończącego się roku i w 2016 r. oczekuje się przyspieszenia tempa rozwoju tego rynku.

Spółka farmaceutyczna PHOENIX Pharma przedłużyła umowę najmu powierzchni w SEGRO Logistics Park Warsaw Pruszków i powiększyła wynajmowaną powierzchnię do 8 300 mkw. Magazyn jest dostosowany do prowadzenia hurtowni farmaceutycznej. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Firma Torus podpisała wstępną umowę sprzedaży drugiego etapu kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku ze spółką zależną Grupy Polski Holding Nieruchomości S.A. (PHN) – PHN SPV 33. Wartość zawartej transakcji wyniosła 60,8 mln euro. Sprzedającego reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

* 33 812 EUR – tyle wynosi czynsz za metr kwadratowy rocznie przy Górnej Piątej Alei, czyli prawie 50% więcej niż w dzielnicy Causeway Bay w Hongkongu, drugiej najdroższej lokalizacji świata.
* Czynsze wzrosły w 35% lokalizacji na całym świecie.
* Warszawski Nowy Świat na 43. pozycji.


Nasycenie dużych miast powierzchnią handlową, poszukiwanie miejsc na nowe inwestycje oraz pojawianie się nowych formatów – to trendy dominujące obecnie na polskim rynku nieruchomości handlowych. Polska, która będzie licznie reprezentowana podczas listopadowych targów MAPIC w Cannes, cieszy się dynamicznym rozwojem tego segmentu, choć przed deweloperami i najemcami nie brakuje wyzwań.

Deweloperzy na rynku nowoczesnych powierzchni przemysłowych i magazynowych wciąż są bardzo aktywni. Zgodnie z danymi międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield za trzeci kwartał br. w budowie pozostaje 617 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, a łączne zasoby tego typu powierzchni wyniosły ok. 9 677 000 mkw. i wzrosły o 13% w stosunku rocznym (o 1 110 000 mkw.).

Budowa pierwszego etapu parku handlowego Multishop Jarocin ruszyła pod koniec października br. Za komercjalizację obiektu odpowiada międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Według najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield pt. „Property Times: Rosnąca aktywność najemców”, rok 2015 będzie rekordowym pod względem popytu na powierzchnie biurowe w Warszawie. Tylko w trzecim kwartale br. wolumen transakcji najmu osiągnął 222 000 m kw. W minionym kwartale odnotowano też pierwszy spadek stopy pustostanów od 2011 roku.

Spółka technologiczna Sopra Steria Polska przedłużyła umowę na wynajem ok. 4 100 mkw. w katowickim biurowcu Altus. Wynajmującego reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield, po stronie najemcy występowała firma Colliers International.

Galeria Neptun w Starogardzie Gdańskim, otwarta sześć miesięcy temu, powitała dwumilionowego klienta. Firma Cushman & Wakefield jest odpowiedzialna za komercjalizację obiektu.

Według danych międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield łączna wartość transakcji inwestycyjnych na najważniejszych rynkach nieruchomości komercyjnych Europy Środkowej, tj. w Polsce, Czechach, Rumunii oraz na Słowacji i Węgrzech, wyniosła w trzecim kwartale bieżącego roku ponad 1,8 mld euro w porównaniu z 889 mln euro w poprzednim kwartale. Od początku roku zainwestowano w tym regionie 4,16 mld euro, czyli podobną wartość, co w analogicznym okresie ubiegłego roku.

PwC, globalna organizacja świadcząca usługi doradcze, podpisała umowę najmu w budynku Katowice Business Point na 510 mkw. powierzchni biurowej. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield, która zarządza biurowcem już od 5 lat.

Z najnowszego raportu zatytułowanego „Emerging & Frontier Markets” opublikowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield wynika, że pomimo szeregu globalnych zagrożeń niektóre rynki wschodzące w Afryce są nadal atrakcyjne zarówno dla najemców, jak i inwestorów pod względem oferowanych możliwości, przy czym kluczowym czynnikiem sukcesu jest odpowiednie zarządzanie ryzykiem.

Od początku roku firma doradcza Cushman & Wakefield pośredniczyła w zawarciu umów najmu na ponad 74 300 mkw. powierzchni biurowej w miastach regionalnych w Polsce.

Sieć Pepco wynajęła ponad 400 mkw. w parku handlowym Zgoda w Świętochłowicach. W negocjacjach z nowym najemcą, inwestora, firmę Budecon, reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Otwarcie parku handlowego Zgoda zaplanowano na koniec listopada.

Warszawski biurowiec Saski Crescent uzyskał certyfikat BREEAM in-Use na poziomie „Very Good” – zarówno w kategorii Building Management, jak i Asset Performance. W procesie certyfikacji właściciela, firmę CA IMMO, wspierała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield zarządza kolejnym budynkiem magazynowym w Szczecinie. Właścicielem obiektu jest spółka Waimea Holding S.A.

W pierwszej połowie bieżącego roku niemieckie fundusze otwarte sprzedały nieruchomości o wartości 1,7 mld euro w porównaniu z 5,1 mld euro w 2014 r.
Dyskonto w stosunku do wartości księgowej wynosi 4% w porównaniu z 13% rok wcześniej.
Do 2017 r. sprzedane zostaną aktywa w Europie o wartości 9 mld euro, głównie w Niemczech, Francji i krajach Beneluksu.

Monachium, 6 października 2015 r.
Według danych przedstawionych w najnowszym raporcie opublikowanym dziś przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield „Europejski rynek sprzedaży wierzytelności hipotecznych w III kw.” (European Real Estate Loan Sales Market Q3) zaangażowanie brutto europejskich banków, w tym agencji zarządzających aktywami, w nieruchomości o podwyższonym ryzyku (zbędne z punktu widzenia strategii rozwoju – non-core) i przeznaczone na sprzedaż w najbliższych latach wynosi 531 mld euro.

Łączna wartość transakcji inwestycyjnych na rynkach nieruchomości wzrosła w ciągu 12 miesięcy do czerwca 2015 r. o 16% do 942,8 mld USD – najwyższego poziomu od 2008 r. i tylko o 13% niższego od wartości sprzed kryzysu.

Udział 25 najważniejszych miast z dużymi węzłami komunikacyjnymi w wolumenie transakcji wzrósł z 51% do 53%.

Nowy Jork jest nadal największym rynkiem inwestycyjnym w nieruchomości, a Ameryka Północna cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów zagranicznych.

Wolumen globalnych obrotów może wzrosnąć w okresie 12 miesięcy do połowy 2016 r. o 17% do rekordowego poziomu 1,1 bln USD, głównie dzięki wzrostowi aktywności inwestycyjnej w Ameryce Północnej i Europie.

Union Investment zlecił firmie Cushman & Wakefield komercjalizację leżącego w centrum Warszawy nowoczesnego budynku biurowego Zebra Tower. 5 500 m kw. powierzchni dostępne będzie od połowy 2016 roku.

Galeria Neptun podpisała umowy najmu lokalu na dwa nowe sklepy – Cliff Sport (116 m kw.) i Abra Meble (590 m kw.) oraz pizzerię Gruby Benek (56 m kw.). Inwestora w negocjacjach z najemcami reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield, która jest odpowiedzialna za komercjalizację obiektu.

Media Expert podpisał dwie umowy najmu lokali w budowanych właśnie parkach handlowych: Cydr w Radzionkowie oraz Zgoda w Świętochłowicach. W negocjacjach z najemcą inwestora, firmę Budecon, reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podpisała umowę na reprezentowanie firmy Martes Sport w Polsce. Umowa obejmuje doradztwo w zakresie ekspansji sieci sklepów.

Wskaźnik powierzchni niewynajętej jest jednym z kluczowych parametrów, które określają kondycję obiektu handlowego. To także miernik, który jako jeden z pierwszych reaguje na zmiany warunków rynkowych.

Firma Torus sprzedała pierwszy etap kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku. Nabywcą jest podmiot stanowiący joint venture funduszu zarządzanego przez Bluehouse Capital Advisor i wehikułu inwestycyjnego obejmującego polskich inwestorów i zarządzanego przez niezależną spółkę zarządzającą funduszami i aktywami REINO Partners – REINO Dywidenda Plus SA (wehikuł dywidendowy przynoszący inwestorom zyski na stabilnym poziomie). W transakcji sprzedającego reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield wynika, że wobec rosnących kosztów operacyjnych na świecie, coraz większa liczba międzynarodowych przedsiębiorstw prowadzących działalność przemysłową, bierze pod uwagę możliwość lokowania swoich zakładów produkcyjnych w Europie. Raport dostępny na: http://cushwk.co/1Pg433D

State Street, gigant sektora bankowości inwestycyjnej, otwiera swoje nowe centrum operacyjne w Trójmieście. Jego biura zlokalizowane będą w kompleksie Alchemia i zajmą powierzchnię ponad 14 000 metrów kwadratowych. Jest to jedna z największych transakcji w tym roku w Polsce i największa do tej pory w Trójmieście. Umowa z deweloperem obiektu, firmą Torus, podpisana została na 10 lat. W transakcji pośredniczyła firma Cushman & Wakefield.

Multishop Development otrzymało prawomocne pozwolenie na budowę parku handlowego Multishop Jarocin. Podpisane zostały także pierwsze umowy najmu pod salon JYSK i elektromarket RTV EURO AGD. Otwarcie parku handlowego odbędzie się w przyszłym roku. Za komercjalizację obiektu odpowiada międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Restauracje KFC oraz Subway podpisały umowy najmu w Galerii Neptun. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield, która jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację tego projektu, reprezentowała inwestora w negocjacjach z nowymi najemcami.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne podpisały umowę najmu ok. 6 300 mkw. w budynku Delta Eurocentrum Office Complex w Warszawie. W transakcji właściciela budynku, Grupę Capital Park, reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Firmie PSE S.A. doradzała Grupa Rynku Nieruchomości EY.

Otwarta pod koniec kwietnia Galeria Neptun w Starogardzie Gdańskim przyciąga kolejnych najemców. W ostatnim czasie podpisano umowy na wynajem powierzchni pod sklep Carry, Euro-Aptekę oraz lokal gastronomiczny Waga Smaków. W transakcji dewelopera reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

Trzy spółki wchodzące w skład Volkswagen Financial Services AG – Volkswagen Bank Polska, Volkswagen Leasing GMBH oddział w Polsce oraz Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy przedłużyły umowę najmu powierzchni biurowej w budynku Rondo 1 w Warszawie. Firma wynajmuje ponad 4 000 mkw. powierzchni. Umowa najmu w budynku Rondo 1 została przedłużona o kolejne 10 lat. W negocjacjach umowy najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield będzie wiodącym agentem odpowiedzialnym za wynajem 40 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A w budynku ArtN na warszawskiej Woli. Deweloperem projektu jest Capital Park.

Już w czerwcu tego roku odwiedzający marcredo Center Kutno będą mogli skorzystać z bogatej oferty nowego sklepu meblowego Abra, który zajmie 800 mkw. powierzchni. W transakcji dewelopera reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield poinformowała, że Grupa Rynków Kapitałowych z jej warszawskiego biura pośredniczyła w zawarciu umowy joint venture pomiędzy funduszem European Property Investors Special Opportunities 3 LP (EPISO 3), zarządzanym przez Tristan Capital Partners, a firmą Avestus Real Estate (Avestus). Transakcja dotyczy nabycia kompleksu biurowego Enterprise Park w Krakowie.

Platforma dystrybucyjna Edu-Książka przedłużyła umowę najmu ponad 4.700 mkw. powierzchni magazynowej w parku P3 Błonie. Najemcę w transakcji reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

W pierwszym kwartale br. odnotowano wyraźny wzrost aktywności najemców i deweloperów na rynku nowoczesnych powierzchni przemysłowych i magazynowych w Polsce. Zgodnie z danymi międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield popyt na powierzchnię magazynową w tym okresie wyniósł blisko 600.000 mkw., co stanowi ok. 32% wzrost w porównaniu z pierwszym kwartałem 2014 r. Łączne zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej przekroczyły poziom 9 112 000 mkw.

Z początkiem maja firma DF Express przeniosła swój dotychczasowy magazyn wraz z częścią biurową na teren parku SEGRO w Żeraniu. Nowa siedziba o powierzchni 900 m2 jest dostosowana do potrzeb spółki. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Sklep internetowy Agito.pl zmienia swoją warszawską siedzibę. W czerwcu br. spółka przeprowadzi się do zlokalizowanego na warszawskim Muranowie kompleksu biurowego Gdański Business Center I. Najemca zajmie 2 500 m kw. w budynku A położonym bezpośrednio przy wejściu na stację metra Dworzec Gdański. Tym samym inwestycja zrealizowana przez HB Reavis Poland jest skomercjalizowana w 80%. W procesie negocjacji Agito.pl była reprezentowana przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield.

Firma Cushman & Wakefield opublikowała nowy raport z analizą przyczyn niesłabnącej atrakcyjności rynków europejskich dla międzynarodowych inwestorów.

Spółka Arpex podpisała umowę najmu ok. 3.300 mkw. powierzchni magazynowej w SEGRO Logistics Park Gliwice. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Galeria Neptun zostanie otwarta w najbliższą sobotę w Starogardzie Gdańskim. Będzie to pierwszy taki obiekt w stolicy Kociewia. Komercjalizacją Galerii Neptun zajmuje się międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

• Po 43 latach dominacji Francja na drugim miejscu
• Polska na piątym miejscu w Europie i na trzecim w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pod względem planowanej powierzchni handlowej w latach 2015-2016

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podpisała umowę na współwyłączne reprezentowanie inwestora przy komercjalizacji powierzchni biurowej w budynku Hotelu Europejskiego w Warszawie. Będzie się ona mieściła na dwóch nadbudowanych kondygnacjach. Łączna powierzchnia najmu to 7 000 mkw. w najwyższym standardzie. Zakończenie renowacji obiektu zaplanowano na koniec 2016 roku. Właścicielem Hotelu Europejskiego jest H.E.S.A. Sp. z o.o. Sp. K (‘HESA’).

W bieżącym roku sprzedaż wierzytelności hipotecznych może osiągnąć poziom 60-70 mld euro.

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield będzie zarządzać budynkiem biurowym Dubois 41 w centrum Wrocławia. Inwestorem projektu jest firma deweloperska NACARAT. Otwarcie planowane jest na czerwiec 2015 roku.

Z najnowszych danych międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield wynika, że utrzymuje się wysoki poziom aktywności inwestycyjnej na najważniejszych rynkach nieruchomości komercyjnych Europy Środkowej, tj. w Polsce, Czechach, Rumunii oraz na Słowacji i Węgrzech. W pierwszym kwartale 2015 r. zainwestowano w tych krajach łącznie 1,3 mld euro, czyli prawie tyle samo, co w analogicznym okresie rok wcześniej. Zważywszy na skalę zainteresowania i aktywność inwestorów wartość transakcji inwestycyjnych w bieżącym roku może przekroczyć ubiegłoroczny poziom.

ThyssenKrupp, niemiecka grupa przemysłowa obejmująca wiele różnych branż i jedna z 30 największych spółek uwzględnionych w indeksie DAX, podpisała umowę na wynajem 5 000 mkw. powierzchni biurowej w budynku Olivia Six w Gdańsku. Powstanie tam Centrum Usług Wspólnych. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała w transakcji najemcę, będzie też odpowiedzialna za zaprojektowanie wnętrz biur.

Firma Skanska Property Poland sfinalizowała sprzedaż kompleksu biurowego Green Horizon w Łodzi. Obiekt nabył fundusz zarządzany przez Griffin Real Estate. W transakcji sprzedającego reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Ranking najlepszych lokalizacji outsourcingowych świata pod względem kosztów, ryzyka i warunków prowadzenia działalności

• Wietnam awansował na pierwszą pozycję rankingu za sprawą rosnących kosztów pracy w Chinach
• Indie nadal największym w świecie rynkiem usług BPO
• Filipiny wyprzedziły Indie pod względem tempa wzrostu, umacniając pozycję dojrzałego rynku usług BPO
• Kraje debiutujące w rankingu oferują rozwiniętą infrastrukturę łączności i pracowników z dobrą znajomością języków obcych
• Polska na 18. miejscu w rankingu najlepszych lokalizacji outsourcingowych świata

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield będzie zarządzać realizowaną w sercu Jeleniej Góry galerią Nowy Rynek, wspólną inwestycją TK Development i funduszu inwestycyjnego Heitman. Otwarcie zaplanowano na 15 października 2015 roku.

Firma CCC będzie kolejnym najemcą w marcredo Center, pierwszej galerii handlowej w Zawierciu. Deweloper obiektu, elbfonds Development, podpisał umowę na wynajem prawie 700 mkw. firmie CCC. W transakcji dewelopera reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

W 2014 r. wartość obrotów na rynkach nieruchomości całego świata zmniejszyła się o 6,3% do 1,21 biliona USD.

Nowoczesny budynek biurowy Żoliborz One został wynajęty w 100%. Całkowita powierzchnia najmu w tym obiekcie to ponad 8 700 mkw. Zarządcą obiektu jest międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Obsługę techniczną obiektu Żoliborz One zapewnia SPIE Polska Sp. z o.o. (uprzednio HOCHTIEF FM).

• Czterokrotny wzrost zasobów powierzchni magazynowej w Europie Środkowej w ostatnich 10 latach
• Liczba hal magazynowych i wolumen transakcji najmu wzrosły czterokrotnie.
• Ponad 90 proc. powierzchni magazynowej w regionie jest wynajęte. Wobec bardzo dużego zainteresowania najmem wśród firm przewiduje się wzrost inwestycji deweloperskich.
• Na sektor magazynowy przypadła jedna czwarta łącznego wolumenu transakcji inwestycyjnych zawartych na rynku nieruchomości komercyjnych Europy Środkowej w 2014 r.

Galeria Neptun zostanie otwarta wiosną tego roku. Na dwóch piętrach obiektu dostępne będzie około 100 sklepów. Właśnie podpisano umowy najmu dotyczące otwarcia sklepów: EMPIK, Smyk, Home & You, a także salonów Orange i nc+. Nowi najemcy zajmą łącznie ponad 1.200 mkw. Inwestora w negocjacjach z najemcami reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

Marka H&M przedłużyła umowę najmu lokalu handlowego w CH Plejada w Sosnowcu. Sklep o powierzchni 1 835 mkw. zostanie w przyszłym roku całkowicie odnowiony. W transakcji właściciela obiektu, spółkę St Martins Property, reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

Spółka Xella Polska, producent i dystrybutor markowych wyrobów stosowanych w ekologicznym budownictwie, wynajęła ponad 1000 mkw. powierzchni biurowej w budynku GreenWings Offices. Firma wprowadzi się do nowej siedziby w połowie września br. W negocjacjach umowy najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Firma S&T Services Polska – dostawca rozwiązań informatycznych dla biznesu, firma TUREK - producent produktów mlecznych oraz dwie firmy z sektora farmaceutycznego w tym firma Abbott, przedłużyły umowy najmu w kompleksie biurowym Park Postępu w Warszawie. W renegocjacjach umów na łączną powierzchnię 7000 mkw. najemców reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Spółka Arkady Wrocławskie S.A. podpisała dwie nowe umowy najmu na łączną powierzchnię prawie 400 mkw. W transakcjach dewelopera reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield „Capital Views: Risk versus Opportunity” wynika, że inwestujący w nieruchomości w Europie powinni uwzględniać w strategiach inwestycyjnych coraz więcej czynników ryzyka w skali makro wpływających na sytuację w regionie, aby w pełni wykorzystać potencjał wzrostu na rynkach nieruchomości.

Inwestorzy amerykańscy nadal zainteresowani europejskimi aktywami o ograniczonej płynności.

Firma Intergraph zmienia swoją warszawską siedzibę i przenosi się do kompleksu biurowego Parku Rozwoju. W negocjacjach umowy najmu na ok. 1200 mkw. powierzchni najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Intergraph is moving its Warsaw headquarters to the Park Rozwoju office complex. The tenant was represented in the negotiations of the approximately 1,200 sq m lease by a leading global real estate services firm Cushman & Wakefield.

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została zarządcą dwóch znanych warszawskich nieruchomości biurowych należących do funduszu Deutsche Asset & Wealth Management.

26 lutego 2015 r. TK Maxx otworzy w Galerii Katowickiej swój największy w rejonie Śląska sklep oferujący szeroki wybór ubrań damskich, męskich, dziecięcych oraz butów, akcesoriów i dodatków dla domu modnych marek w cenach do 60 % taniej od regularnych cen sprzedaży w Polsce i na świecie.

(WARSZAWA) – Firma Hines podpisała dwie umowy na wynajem powierzchni biurowej w budynku Proximo realizowanym u zbiegu ulic Prostej i Przyokopowej, bezpośrednio przy stacji metra „Rondo Daszyńskiego” w Warszawie. Umowa z firmą Takeda została zawarta na okres siedmiu lat i dotyczy prawie 1 700 m2 powierzchni biurowej. Takeda rozpocznie działalność w Proximo w lipcu 2016 r. W procesie negocjacji najemcę reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

Z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield dotyczącego powierzchni biurowych w Europie Środkowej wynika, że do końca września 2014 r. popyt w regionie przekroczył 1,17 mln mkw., a nowa podaż wyniosła zaledwie 410 000 mkw. Całkowite zasoby powierzchni biurowej w czterech stolicach Europy Środkowej (Bratysławie, Budapeszcie, Pradze i Warszawie) wyniosły prawie 12 mln mkw.

Firma Supply Technologies wynajęła ok. 1275 mkw. powierzchni magazynowej z zapleczem socjalnym w Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi. W transakcji dewelopera obiektu, firmę Menard Doswell & Co., reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Z najnowszego badania zaprezentowanego przez firmę Cushman & Wakefield na targach MAPIC wynika, że spośród wielu czynników największy wpływ na rynek centrów handlowych w Europie wywiera sektor e-commerce, czyli sprzedaży internetowej. Opinie na ten temat uzyskano od największych i najbardziej aktywnych właścicieli i zarządców nieruchomości reprezentujących prawie 1500 centrów handlowych, tj. ponad 20% całego rynku europejskiego.

Według danych międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield drugim największym rynkiem centrów handlowych w Europie jest obecnie Rosja, która wyprzedziła pod tym względem Wielką Brytanię.

Do końca 2014 r. łączna powierzchnia w centrach handlowych w całej Europie
będzie wynosić ponad 161 mln mkw.

Polska jest jednym z krajów, gdzie w najbliższym czasie przybędzie najwięcej powierzchni.

Rosja wyprzedziła Wielką Brytanię, zajmując drugie miejsce pod względem zasobów powierzchni handlowej i według prognoz niedługo może znaleźć się na pierwszym miejscu.

Według najnowszego raportu „Główne ulice handlowe na świecie” przygotowanego przez firmę Cushman & Wakefield, Nowy Świat zajął 44. miejsce w globalnym rankingu.

Czynsze przy Górnej Piątej Alei w Nowym Jorku wzrosły do rekordowego poziomu 3500 USD za st. kw. rocznie, czyli 29 822 EUR za mkw. rocznie.

W 2015 r. firma European Packaging Solutions Poland rozpocznie produkcję opakowań w swojej pierwszej w Polsce fabryce w Gliwicach. Dzięki uzyskanej zgodzie na działalność w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej firma będzie mogła również skorzystać z pomocy publicznej i zachęt rządowych. W transakcji zakupu nowego zakładu produkcyjnego oraz w procedurze uzyskania pozwolenia na obecność w KSSE, firmie European Packaging Solutions Poland doradzała firma Cushman & Wakefield, międzynarodowy doradca działający na rynku nieruchomości komercyjnych.

Fundusz inwestycyjny Aberdeen Asset Management Deutschland AG sprzedał budynek biurowy Metropolitan w Warszawie firmie Deutsche Asset & Wealth Management za cenę, której nie podano do publicznej wiadomości. W transakcji tej sprzedającego reprezentowały firmy Cushman & Wakefield oraz JLL.

Firma Cushman & Wakefield opublikowała kolejny raport o rynkach inwestycyjnych świata „Winning in Growth Cities”.

Firmy Cushman & Wakefield i Spire Ventures poinformowały o zawarciu strategicznego partnerstwa z Pi Labs, pierwszym w Europie akceleratorem przedsiębiorczości w sektorze technologii koncentrującym się na nieruchomościach.

Według danych międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield w trzecim kwartale 2014 r. łączna wartość transakcji inwestycyjnych na rynkach nieruchomości komercyjnych Europy Środkowej (w Polsce, Czechach, Rumunii oraz na Słowacji i Węgrzech) wyniosła ok. 1,56 mld euro.

Trzy nowe umowy najmu na łączną powierzchnię ponad 1000 mkw. podpisał deweloper powstającej w Starogardzie Gdańskim Galerii Neptun. W transakcjach właściciela reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Planowana data otwarcia obiektu to wiosna 2015 r.

Na polski rynek nieruchomości komercyjnych powoli wraca optymizm z okresu sprzed ostatniego kryzysu finansowego – wynika z najnowszego raportu „Marketbeat Polska – Jesień 2014” podsumowującego pierwszą połowę 2014 r.

Z najnowszych danych międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield wynika, że rynek nieruchomości magazynowych w Europie Środkowej rozwija się dwukrotnie szybciej niż w ubiegłym roku. W pierwszym półroczu 2014 r. wybudowano ponad 500 tys. mkw. powierzchni magazynowej w poró wnaniu z 260 tys. mkw. w analogicznym okresie 2013 r., a wolumen transakcji najmu wyniósł prawie 2 mln mkw., wskutek czego średni wskaźnik pustostanów nie przekracza obecnie 10 proc.

A global advisory firm Cushman & Wakefield has been appointed the exclusive letting agent for Multishop Jarocin retail park. The facility is scheduled for completion in Q4 2015.

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została wyłącznym agentem ds. komercjalizacji parku handlowego Multishop Jarocin. Planowana data oddania obiektu do użytku to IV kwartał 2015 r.

Firma Rico Logistics, należąca do Rico Group, otwiera swoje przedstawicielstwo w Polsce. Operator logistyczny wynajął blisko 1250 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Warsaw Distribution Center. W transakcji najemca reprezentowany był przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield.

Rico Logistics, part of the Rico Group, is opening its office in Poland. The logistics operator has leased nearly 1,250 sq m of warehouse and office space in Warsaw Distribution Center. Cushman & Wakefield, a leading global real estate services firm, represented the tenant in this transaction.

Znaczny wzrost aktywności kredytowej na peryferyjnych rynkach europejskich przy stopniowej stabilizacji cen.

Lending activity shows significant improvement in peripheral European markets as pricing begins to stabilise.

Firma Rajapack, lider w branży dystrybucji opakowań, wynajęła blisko 6.000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Gate One Business Park. Najemcę w transakcji reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Fundusz Select Property Fund firmy Standard Life Investments sprzedał portfel nieruchomości logistycznych w Polsce firmie Logicor, europejskiej platformie logistycznej firmy Blackstone i wiodącemu operatorowi nowoczesnych obiektów w Europie, za 118,2 mln euro.Uzyskane środki zostaną zainwestowane w aktywa o większym potencjale wzrostu na rynkach, na których w wyniku ożywienia gospodarczego rosną czynsze i popyt najemców.

2013-08-05, Warszawa – Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce wybuduje pierwszą w Europie fabrykę Polaris Industries Inc. Obiekt o charakterze BTS dla amerykańskiego producenta m.in. quadów powstanie w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park i będzie liczyć 33 000 m2 powierzchni. W transakcji firmę Polaris Industries reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
back