Strona startowa

deutsch

Firmy członkowskie AHK Polska:

zaloguj

 

Axi Immo Group Sp.z o.o.

ul. Twarda 18

00-105 Warszawa

Polska

Tel.

0048-22-111-00-01

Faks

0048-22-111-00-01Branże
Opis działalności

AXI IMMO jest jedną z wiodących na polskim rynku firmą doradczą w sektorze nieruchomości komercyjnych. Firma oferuje szeroki zakres usług, w tym: wynajem i zarządzanie nieruchomościami magazynowymi, handlowymi i biurowymi, a także obrotem gruntami inwestycyjnymi. Największymi atutami AXI IMMO jest połączenie najwyższych standardów obsługi z głęboką znajomością rynku lokalnego. Firma w zeszłym roku otrzymała tytuł Najlepszej Lokalnej Agencji Roku 2012 w prestiżowym konkursie CIJ Awards organizowanym przez branżowy, europejski magazyn CEE CiJ Journal.

Informacje prasowe
Firma Euro Pool System podpisała umowę na wynajem 8 970 mkw. powierzchni magazynowej i 560 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Panattoni Park Gliwice III. W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza AXI IMMO.

AXI IMMO Group, niezależna agencja doradcza aktywna na rynku nieruchomości komercyjnych, otrzymała dwie nagrody w konkursie CIJ Awards Poland – dla najlepszej lokalnej agencji oraz dla najlepszego zespołu magazynowego roku 2017.

Pond 26 000 mkw. nowoczesnej powierzchni z przeznaczaniem pod logistykę powstanie w Kielcach dla Grupy VIVE. Inwestycję zrealizuje Panattoni Europe, a najemcę w negocjacjach warunków umowy najmu reprezentowała agencja AXI IMMO.

Queisser Pharma Poland dołącza do grona firm, które mają swoje siedziby w biurowcu Nefryt na warszawskim Służewcu. Polski oddział międzynarodowej grupy farmaceutycznej podpisał umowę najmu na blisko 300 mkw. W transakcji najemcę reprezentowali konsultanci AXI IMMO, którzy kompleksowo wspierali Queisser Pharma Poland w całym procesie wyboru, negocjacji, projektowania i aranżacji biura.

Firmy logistyczne od początku roku wygenerowały 40 proc. popytu na rynku magazynowym Górnego Śląska. W tej grupie najemców znalazły się m.in. firmy TVM Transport oraz ALB Logistics, którym w transakcjach najmu doradzała firma AXI IMMO.

Tylko w Warszawie 10% najemców biur to firmy z sektora IT. Jest to jeden z najdynamiczniej rosnących segmentów klientów na rynku i jednocześnie jeden z najbardziej wymagających. Doświadczeni programiści czy administratorzy systemów to pracownicy poszukiwani przez wielu pracodawców. Biuro staje się jednym z elementów walki o IT talenty. Wskazówki, jak je przygotować, aby spełniało oczekiwania tej szczególnie wymagającej grupy zawodowej oraz ile taki projekt kosztuje przygotowali eksperci działu Office AXI IMMO.

Sektor nieruchomości magazynowych jest w doskonałej kondycji. Od stycznia do końca czerwca 2017 roku wynajętych zostało ponad 1,82 mln mkw., z czego 70% to nowe umowy najmu i ekspansje. Deweloperzy przygotowują kolejne inwestycje, czego efektem jest 1,71 mln mkw. powierzchni magazynowej w budowie i 720 000 mkw. oddanych do użytku w ciągu pierwszych 6 miesięcy br. Rozwojowi sektora sprzyjają zmiany w modelach sprzedaży jak również dobra koniunktura gospodarcza w Europie Zachodniej – czytamy w raporcie AXI IMMO podsumowującym I połowę 2017 r. na rynku magazynowym.

Marek Kosielski został nowym dyrektorem BTS. W AXI IMMO będzie rozwijał usługi z zakresu projektów przemysłowych „szytych na miarę”. Do zespołu dołączył również Maciej Rojowski zajmując stanowisko starszego konsultanta ds. BTS.

Z początkiem lipca na stanowisko Head of Industrial – Leasing Agency została nominowana Anna Głowacz, dotychczas Partner Spółki, Associate Director Industrial & Logistic i szef śląskiego oddziału AXI IMMO. Zastąpi ona w tej roli Renatę Osiecką, która dotąd łączyła funkcje partner zarządzającej i dyrektora działu magazynowego. Anna Głowacz będzie odpowiadać za zarządzanie kilkunastoosobowym zespołem najmu, a także budowanie i wzmacnianie relacji z klientami oraz partnerami biznesowymi.

Firma Deka Trans wynajęła blisko 5 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej z możliwością ekspansji do 6 500 mkw. w Panattoni Park Pruszków II. Najemcę w transakcji reprezentowała firma doradcza AXI IMMO.

Zwiększenie o kilkanaście procent wydajności pracowników, czy wyników handlowych – o takim scenariuszu marzy chyba każdy przedsiębiorca. Nie każdy wie jednak, że, aby to uczynić, nie trzeba zwiększać zatrudnienia, zmieniać oferty czy rozszerzyć działalności firmy. Może się okazać, że do osiągnięcia celu wystarczy… odpowiednie przygotowanie powierzchni biurowej. Nie jest to jednak zadanie łatwe.

Firma Multilogistyka zajmująca się kompleksową obsługą logistyczną, w tym co-packingiem wynajęła 1300 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej w SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów. Najemcę w procesie wyboru powierzchni i negocjacjach warunków najmu reprezentowała agencja AXI IMMO.

Drugi rok z rzędu rekordowe otwarcie na rynku powierzchni magazynowych. W okresie od stycznia do końca marca br. wynajętych zostało łącznie 970 000 mkw., o 42% więcej niż w I kw. 2016 r. Deweloperzy oddali do użytku 475 000 mkw., a ponad 1,4 mln mkw. pozostaje w budowie. Rezultaty za pierwszy kwartał 2017 pozwalają stawiać optymistyczne prognozy na kolejne miesiące, jak wynika z raportu AXI IMMO podsumowującego pierwszy kwartał 2017 r.

AXI IMMO dołączyło do prestiżowego grona laureatów Gazel Biznesu 2016 – rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Wyróżnienie przyznawane przez dziennik Puls Biznesu, odebrał Prezes Zarządu AXI IMMO Rafał Osiecki podczas uroczystej Gali, która odbyła się 14 marca w Warszawie.

Rok 2016 przejdzie do historii sektora magazynowego w Polsce. Popyt brutto był rekordowy i
wyniósł ponad 3 mln mkw. z czego 70% stanowiły nowe umowy najmu. Główną siłą napędową był
sektor e-commerce oraz ekspansje firm już obecnych w Polsce, w tym operatorów logistycznych,
sieci handlowych. W ślad za potrzebami najemców podążały inwestycje deweloperskie, czego efektem jest ponad 1,25 mln mkw. nowej powierzchni magazynowej oddanej do użytku i 1,3 mkw. w budowie - wynika z raportu AXI IMMO.

AXI IMMO w tegorocznej edycji konkursu CiJ Awards 2016 otrzymało 2 nagrody w kategoriach Best Warehouse Power Broker Team of The Year i Local Power Broker Team of the Year. Tytuł dla najlepszego zespołu na rynku magazynowym firma zdobyła po raz pierwszy, natomiast dla najlepszej lokalnej agencji po raz piąty z rzędu.

Imponujące wyniki na rynku magazynowo-produkcyjnym w III kwartale 2016 r. Wolumen podaży zbliża się do 11 mln mkw. Wysoka dynamika popytu - wzrost na poziomie 76% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Zdecydowana reakcja deweloperów – budują dużo i przygotowują pierwsze projekty na nowych rynkach wynika z raport przygotowanego przez AXI IMMO.

Konsultanci AXI IMMO doradzali firmom Elektroskandia Polska i Ekol Logistics przy wynajmie powierzchni magazynowo-biurowej w regionie Poznania. Oba podmioty łącznie wynajęły ponad 7 500 mkw. w ramach Panattoni Park Poznań III.

Konsultanci AXI IMMO wspierali firmę LPR La Palette Rogue Poland przy negocjacjach umowy najmu w regionie Warszawy i na Górnym Śląsku. Firma wynajęła łącznie 6 300 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w ramach Panattoni Park Grodzisk Mazowiecki i Panattoni Park Sosnowiec II.

Region Poznania jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się lokalizacji magazynowych w Polsce. Zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej w regionie na koniec czerwca br. przekroczyły 1,5 mkw. Poznań jest trzecim po względem wolumenu regionem, z wysoką dynamiką wzrostu zarówno po stronie podaży, jak i popytu. Nowa podaż tylko w I połowie br. wyniosła blisko 128 tys. mkw., kolejne ponad 70 tys. mkw. jest w budowie, a w przygotowaniu ok. 50 tys. mkw. Aktywność deweloperska nie słabnie, czego najlepszym potwierdzeniem jest ilość inwestycji w trakcie realizacji.

Bardzo dobre wyniki po stronie popytu i podaży oraz najniższy od lat poziom pustostanów przy stabilnych stawkach czynszów to obraz sektora magazynowego w 2015 r. Rekordowy wolumen transakcji z 2014 został pobity. W ubiegłym roku łącznie wynajętych zostało 2,53 mln mkw., z czego ponad 60% stanowiły nowe umowy najmu. Wysoka aktywność najemców przełożyła się również na działania deweloperów, którzy oddali do użytku 920 tys. mkw. Efektem wysokiej dynamiki po stronie popytu jest niski poziom pustosta

Rynek magazynowy na ścieżce dalszego rozwoju – stabilny wzrost popyt i nowej podaży
Wyniki po stronie popytu i podaży na rynku powierzchni magazynowych pokazują, że 2015 może być kolejnym rekordowym rokiem. Popyt przekroczył 540 000 mkw., z czego 50% stanowiły nowe umowy najmu i ekspansje. Od lipca do września br. podaż wzrosła o 380 000 mkw., z czego najwięcej w regionie Wrocławia i Górnego Śląska. W budowie jest kolejne 600 000 mkw., w tym ponad 150 000 mkw. w regionie Warszawy. W trakcie nego

Firma AXI IMMO po raz czwarty z rzędu otrzymała prestiżową nagrodę dla Najlepszej Lokalnej Agencji Roku w konkursie CiJ Awards organizowanym przez magazyn CEE CiJ Journal. Gala, podczas której wręczono nagrody, miała miejsce 5 listopada br. w warszawskim hotelu Westin.

China International Marine Containers (Group) Co., Ltd. (CIMC) to pochodząca z Chin globalna spółka zatrudniająca ponad 60 000 pracowników i posiadająca ponad 300 firm członkowskich między innymi w Azji, Ameryce Północnej, Europie, Australii. Zasięg CIMC obejmuje ponad 100 państw. Teraz firma rozszerza swoją działalność i otwiera fabrykę naczep samochodowych w Gdyni. AXI IMMO doradzało w negocjacjach przy zakupie obiektu produkcyjno-magazynowego.

Konsultanci AXI IMMO wspierali firmę Bel-Pol w negocjacjach umowy najmu w parku magazynowym ECI Annopol Business Park. Dystrybutor podłóg i drzwi wynajął 580 mkw. powierzchni magazynowej na okres 5 lat.

AXI IMMO doradza przy renegocjacjach. Konsultanci AXI IMMO wspierali firmę I.D.C. Polonia w renegocjacjach umowy najmu w parku magazynowym Logicor Kraków. Producent i dystrybutor spożywczy wynajął 3300 mkw. powierzchni magazynowej i 300 mkw. powierzchni biurowej.

Konsultanci działu biurowego AXI IMMO doradzali firmie Randstad przy wynajmie powierzchni biurowej i usługowej w dwóch lokalizacjach. Międzynarodowa firma doradztwa personalnego i pracy tymczasowej otworzyła biura połączone ze strefami obsługi klienta w Poznaniu i Toruniu. Nowe placówki Randstad mieszczą się w nowoczesnych biurowcach: P-2 w Poznaniu oraz Nowy Arsenał w Toruniu. Łącznie firma wynajęła prawie 900 mkw.

Konsultanci działu biurowego AXI IMMO doradzali firmie WOOX Innovations przy wyborze i negocjacjach umowy najmu powierzchni biurowej w Warszawie. Nowa siedziba dostawcy innowacyjnych rozwiązań w zakresie rozrywki będzie mieścić się w ścisłym centrum stolicy, w budynku Lumen przy ul. Złotej 59. WOOX Innovations wynajął 727 mkw. brutto nowoczesnej powierzchni biurowej.

AXI IMMO doradzało firmie GTV – europejskiemu potentatowi w branży akcesoriów meblowych i oświetleniowych LED, przy wynajmie kolejnej powierzchni magazynowej i biurowej w okolicach Warszawy. Firma wynajęła 5 067 mkw. w Europolis Park Błonie.

AXI IMMO po raz trzeci z rzędu otrzymało nagrodę dla najlepszej Lokalnej Agencji Roku w konkursie CiJ Awards organizowanym przez magazyn CEE CiJ Journal. Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Westin 6 listopada br.

AXI IMMO reprezentowało firmę Bodycote przy wyborze gruntu inwestycyjnego i negocjacjach umowy najmu na realizację projektu produkcyjnego o powierzchni 2 500 mkw. w miejscowości Siechnice pod Wrocławiem. Projekt BTS dla firmy Bodycote zrealizuje deweloper i generalny wykonawca firma P.A. Nova S.A.

Konsultanci AXI IMMO doradzali europejskiemu potentatowi w branży akcesoriów meblowych i oświetlenia LED, firmie GTV przy wynajmie powierzchni magazynowo-biurowej w Błonie Business Park. Firma GTV zajęła prawie 2 400 mkw.

AXI IMMO doradzało przy negocjacjach umowy najmu na realizację dedykowanego projektu o charakterze produkcyjnym dla jednego z największych w Europie producentów elementów złącznych dla przemysłu motoryzacyjnego. Projekt typu BTS dla firmy Bulten Polska zrealizuje deweloper i generalny wykonawca firma P.A. Nova S.A.

AXI IMMO reprezentowało międzynarodowego operatora logistycznego firmę ID Logistics w negocjacjach najmu powierzchni magazynowej oraz biurowej w Prologis Park Piotrków. Jest to kolejna duża umowa dla tego operatora, przy której doradzała agencja AXI IMMO.

Konsultanci AXI IMMO doradzali firmie PST OST SPED przy negocjacji umowy najmu w Prologis Park Wrocław. Operator logistyczny wynajął 3 750 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej.

Konsultanci AXI IMMO doradzali firmie Aviva Investors, właścicielowi Wrocław Business Park, przy wynajmie powierzchni magaznowo-biurowej w ramach wrocławskiej inwestycji. Projekt o łącznej powierzchni 9 300 mkw. został skomercjalizowany w 100%.

Dział Office AXI IMMO reprezentował trzech klientów przy negocjacjach umów najmu powierzchni biurowej w Warszawie. HFT Brokers Dom Maklerski SA wynajął ok. 900 mkw. w biurowcu Prosta Office Centre. Natomiast Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA zajął biuro o powierzchni 500 mkw. w budynku Antares. Ostatni z klientów, firma Stow Polska wprowadziła się do biurowca Sky Office Center.

AXI IMMO’s office department represented three clients in negotiating the lease agreements of office space in Warsaw. HFT Brokers SA Brokerage House leased approx. 900 sqm in Prosta Office Centre. KRD Economic Information Bureau SA took 500 sqm in Antares office building. The last of the clients, Stow Polska moved into an office building Sky Office Center.

Konsultanci AXI IMMO reprezentowali trzech klientów w negocjacjach umów najmu łącznie na blisko 6 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej. Operatorzy logistyczni: Kurier i Pcms wynajęli ok. 4 350 mkw. w Europolis Park Błonie. Natomiast firma NUAIR Polska przedłużyła umowę na ponad 2 000 mkw. w Distribution Park Okęcie.

Tegoroczne targi MIPIM potwierdziły tendencje na rynku inwestycyjnym, jakie obserwowaliśmy pod koniec ubiegłego roku. W opinii większości inwestorów kryzys w Europie, w tym w naszym regionie, mamy już za sobą i wchodzimy w nowy cykl koniunktury. Polska jest głównym rynkiem w regionie, z dużym kredytem zaufania wśród inwestorów z Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych oraz z Azji.

Konsultanci AXI IMMO doradzali Düwi International przy negocjacjach umowy najmu w parku MLP Bieruń. Firma wynajęła blisko 3 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej.

Konsultanci AXI IMMO doradzali firmie Ejko przy negocjacji umowy najmu w Prologis Park Błonie. Operator logistyczny wynajął blisko 3 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej.

Point Park Properties wybuduje obiekt produkcyjno – magazynowy dla firmy Zaparoh. Inwestycja o charakterze BTS dla producenta i eksportera stylowych mebli powstanie w ramach parku magazynowego PointPark Poznań. W transakcji najemcę reprezentowała agencja AXI IMMO.


AXI IMMO doradzał NRF Poland przy wynajmie powierzchni magazynowo-biurowej w Pomorskim Centrum Logistycznym należącym do firmy Goodman. Polski oddział NRF B.V. - europejskiego producenta chłodnic i podzespołów do klimatyzacji wynajął ponad 3 000 mkw.

AXI IMMO doradzał właścicielowi Wrocław Business Park firmie Aviva Investors przy wynajmie powierzchni magazynowo – biurowej dla Plastics Group. Nowy najemca wynajął 2 100 mkw., w tym 1 980 mkw. powierzchni magazynowej i 120 mkw. powierzchni biurowej.

AXI IMMO pośredniczył w transakcji najmu powierzchni magazynowo-biurowej dla Iron Mountain Polska w Europolis Park Błonie należącym do CA IMMO. Międzynarodowa firma zarządzająca archiwami papierowymi i cyfrowymi wynajęła 7 200 mkw. powierzchni magazynowej i 250 mkw. powierzchni biurowej.

Konsultanci AXI IMMO odpowiedzialni za region Polski Centralnej reprezentowali trzech klientów przy negocjacji umów najmu na ponad 8 000 mkw. Dwie firmy, w tym Eurofoam, wynajęły powierzchnie magazynowe i biurowe w prywatnym magazynie w okolicy Zgierza. Łącznie obie firmy zajmą blisko 5 800 mkw. Natomiast, firma Pyroll zwiększy wynajmowaną powierzchnię o 2 400 mkw. w Diamond Business Park Stryków, który należy do AIG/Lincoln Polska.

AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych, doradzał Fine Logistics przy wynajmie powierzchni magazynowo-biurowej. Operator logistyczny będzie zajmował ponad 2 000 mkw. w parku dystrybucyjnym Millenium Logistic Park Pruszków I.

AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych, po raz drugi z rzędu otrzymał nagrodę dla najlepszej Lokalnej Agencji Roku w konkursie CiJ Awards organizowanym przez magazyn CEE CiJ Journal. Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Westin 30 października br.

AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych, przedstawia raport na temat trendów i cen na rynku gruntów inwestycyjnych w sektorze magazynowo-produkcyjnym.

AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych, doradzał przy wynajmie blisko 3 300 mkw. powierzchni biurowej w The Park Warsaw. Nowymi najemcami obiektu zostały firmy QLOC S.A. i Cenega Poland Sp. z o.o.

AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych, w ostatnich tygodniach doradzał przy wynajmie i renegocjacji umowy najmu dla firm Igepa Polska i Pyroll. Igepa wynajęła powierzchnię magazynowo-biurową w parku MLP Pruszków II, a Pyroll przedłużył umowę w Diamond Business Park Stryków.

AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych, w ostatnich tygodniach doradzał przy wynajmie ponad 7 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej i chłodniczej w Europolis Park Błonie. Dodatkowe powierzchnie zajęły firmy Green Factory Logistics i PCMS Sp z o. o.

AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych, doradzał przy wynajmie powierzchni magazynowo-biurowej dla firmy NNR Global Logistics UK Limited Sp. z o. o. Operator logistyczny wynajął 2 321 mkw. powierzchni magazynowej i 122 mkw. biura w Tulipan Park Warszawa, należącym do firmy SEGRO, wiodącego zarządcy, dewelopera i właściciela nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych oraz obiektów typu data centre.

AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych, pośredniczył w transakcji najmu powierzchni magazynowej przez firmę Fine Logistics w parku dystrybucyjnym należącym do Panattoni Europe w Gdańsku. Operator logistyczny wynajął 2 700 mkw. powierzchni magazynowej i 143 mkw. powierzchni biurowej.

AXI IMMO doradzał przy transakcji najmu powierzchni magazynowo-biurowej pomiędzy Dirks Consumer Logistics GmbH a SLP Wrocław Sp. z o. o. należącą do konsorcjum Grupy Skalski. Firma Dirks Consumer Logistics wynajęła 20 000 mkw. w Skalski-Logistic Park pod Wrocławiem.
back