Strona startowa

deutsch

Firmy członkowskie AHK Polska:

zaloguj

 

Dachser Sp. z o. o.

Sosnowiec 15 B

95-010 Stryków

Polska

Tel.

0048-42-7106500

Faks

0048-42-7106510Branże
Opis działalności

Brak opisu działalności firmy w wybranym języku.

Informacje prasowe
Dachser nagrodzony przez Uniwersytet Łódzki

Dachser z pilną antarktyczną przesyłką

Dyrektor Generalny Dachser przedsiębiorcą roku

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, otrzymał prestiżowy tytuł „Firma Dobrze Widziana”.

W obliczu jednej z największych od dziesięcioleci susz w środkowych Indiach międzynarodowy operator logistyczny Dachser wraz z organizacją Terre des Hommes dostarcza wodę do dziesięciu wsi w dystrykcie Latur w indyjskim stanie Maharasztra. Działania te realizowane są z myślą o długoterminowej poprawie warunków życia dzieci i młodzieży w tym kraju.

Dachser, jeden z największych globalnych operatorów logistycznych, otworzył nowe biura w Wietnamie, Hongkongu i Bombaju. Intensywna ekspansja w Azji jest jednym z kluczowych założeń strategii rozwoju międzynarodowego przedsiębiorstwa.

Dachser, jeden z największych globalnych operatorów logistycznych, otworzył nowe biura w Wietnamie, Hongkongu i Bombaju. Intensywna ekspansja w Azji jest jednym z kluczowych założeń strategii rozwoju międzynarodowego przedsiębiorstwa.

Dachser, jeden z największych globalnych operatorów logistycznych, przyjął w tym roku rekordową liczbę stażystów oraz studentów na praktyki na całym świecie. Najwięcej z nich - aż 682 osoby - rozpoczęło swoją przygodę z Dachser w Niemczech.

Dachser po raz kolejny został partnerem branżowym Forum Branży Ogrodniczej - największego i najważniejszego w Polsce spotkania przedsiębiorców z sektora ogrodniczego, handlu i dystrybucji. Impreza odbywająca się w dniach 8-9 listopada 2016 roku w Poznaniu będzie poświęcona przeglądowi najnowszych trendów w zielonym biznesie oraz analizie zachowań współczesnego konsumenta.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, był partnerem prestiżowych zawodów kolarskich La Vuelta a España. Przez trzy tygodnie trwania imprezy 29 kierowców ciężarówek i trzech koordynatorów z Azkar, hiszpańskiego operatora logistycznego należącego do grupy DACHSER, ścigało się z czasem wioząc sprzęt niezbędny na starcie i mecie poszczególnych etapów La Vuelty.

Dachser, jeden z wiodących dostawców usług logistycznych, podsumował dekadę działalności w Polsce na uroczystym evencie, jaki odbył się 15 września w oddziale w Koninku pod Poznaniem.

Dachser, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, wystartował z bezpośrednim połączeniem z podwarszawskiego Brwinowa do Schönefeld w Niemczech. Linia pozwala skrócić czas transportu ze stolicy w okolice Berlina do 24 godzin.

Dachser mianował swojego dotychczasowego kierownika logistyki kontraktowej, Alexandra Tonna, nowym dyrektorem zarządzającym działu European Logistics w Niemczech.

Dachser, który codziennie dostarcza produkty do 18 000 marketów budowlanych w całej Europie, przedstawił swoją ofertę w zakresie logistyki DIY podczas spoga+gafa 2016, największych targów ogrodniczych na świecie. Podczas wydarzenia zaprezentowało się ponad 40 polskich firm wśród 2000 wystawców z około 60 krajów. Targi odwiedza rokrocznie ok. 40 tys. odbiorców branżowych z całego świata.

Thomas Krüger został dyrektorem zarządzającym jednostki organizacyjnej Dachser Air & Sea Logistics EMEA

Dachser, jeden z największych globalnych operatorów logistycznych, otworzył swoje biuro w amerykańskim Baltimore. To trzecia lokalizacja Dachser w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych po Nowym Jorku i Bostonie. Do 2020 roku Dachser planuje uruchomić w USA łącznie 25 oddziałów Air & Sea Logistics.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, rozwija swoją sieć w Azji. Inwestycje w Indiach i Tajlandii są realizowane w ramach obszaru biznesowego Air & Sea Logistics odpowiedzialnego w Dachser za transport lotniczy i morski.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych, jest partnerem merytorycznym XVI Seminarium „ADR w praktyce - dobór opakowań, postępowanie w razie wypadku” organizowanego przez Stowarzyszenie Doradców ds. Transportu Towarów Niebezpiecznych – DGSA. Będzie ono poświęcone zagadnieniom związanym z transportem i składowaniem towarów niebezpiecznych. Seminarium odbędzie się w dniach 8 – 9 września br. w Łodzi.

Dachser, jeden z największych globalnych operatorów logistycznych, zapewnia usługi logistyki kontraktowej dla około 13 mln butelek szampana i alkoholi poprzez swój oddział w Reims we Francji. W magazynie liczącym 18 tys. mkw., zlokalizowanym w sercu Szampanii, operator dba, by klienci na całym świecie mogli cieszyć się pełnią wrażeń związanych z zakupem i konsumpcją tego luksusowego produktu pochodzącego z Francji.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, buduje nowe magazyny w Austrii, Francji i Niemczech. Tym samym Dachser umacnia swoją pozycję w ramach logistyki kontraktowej w Europie, oferując zintegrowane usługi logistyczne obejmujące transport, magazynowanie i usługi dodane w jeszcze większej liczbie lokalizacji.

Zakaz ruchu w wyznaczonych strefach miast i brak możliwości realizacji dostaw w ich obszarze, korki na drogach i autostradach, czasowe przywrócenie kontroli na granicach czy dodatkowe obostrzenia w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych - to tylko niektóre wyzwania, z jakimi przyjdzie się zmierzyć branży logistycznej podczas odbywającego się w Warszawie szczytu NATO oraz w trakcie Światowych Dni Młodzieży.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, otworzył nowe biuro w Minneapolis. To czwarty oddział Dachser USA Air & Sea Logistics po Chicago, St. Louis i Cincinnati zlokalizowany w Środkowo-Zachodnich Stanach Zjednoczonych. Do 2020 roku Dachser planuje otworzyć 25 oddziałów w 11 lokalizacjach w USA.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, zapewnia obsługę zaopatrzenia firmie Custom Chrome Europe, dostawcy części aftermarket oraz akcesoriów do motocykli Harley-Davidson.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, został nagrodzony przez Lufthansa Cargo za wybitne osiągnięcia w globalnej współpracy i otrzymał nagrodę „Planet Award of Excellence”.

Dachser DIY-Logistics w Polsce w 2015 roku zwiekszył rok do roku o 162% liczbę przesyłek eksportowych zrealizowanych do europejskich marketów typu dom i ogród. Był to największy wzrost wśród europejskich oddziałów Dachser DIY-Logistics.

DACHSER, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, jak przed wiekami skutecznie wykorzystuje drogę lądową, by transportować towary swoich klientów pomiędzy Europą a Chinami.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, uruchamia w maju br. bezpośrednią linię ze Strykowa przez Sosnowiec do Padwy. Transporty w obu kierunkach realizowane będą pięć razy w tygodniu, we wszystkie dni robocze.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, zaraportował znaczny wzrost za 2015 r. Skonsolidowane przychody wzrosły o 6,5% do 5,64 mld euro. Liczba przewożonych przesyłek zwiększyła się o 4% do 78,1 mln, zaś ich waga o 5,2% do 37,3 mln ton. Największy wpływ na pozytywne wyniki miały usługi przewozów drogowych w Europie świadczone na rzecz branży spożywczej i firm przemysłowych.

Dachser po raz kolejny został partnerem Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2016, jednego z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce. W tym roku impreza organizowana będzie wspólnie z Europejskim Kongresem Logistycznym EUROLOG 2016. Tematem przewodnim wydarzenia będzie „Logistyka w cyfrowym świecie”. W bogatym programie zaplanowano liczne wystąpienia ekspertów również ze strony Dachser. XIII edycja Kongresu odbędzie się w dniach 18-20 maja br. w Poznaniu.

W tym roku Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, obchodzi 10 jubileusz uruchomienia swojego pierwszego oddziału w Polsce. Na przestrzeni tych lat Polska organizacja przetransportowała ponad 5,6 mln przesyłek o łącznej wadze blisko 2,3 mln ton, realizując dostawy do i z 118 krajów na świecie.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, rozpoczął wzmożony sezon dostaw dla Kärcher związany z wiosennymi porządkami i zapotrzebowaniem na sprzęt czyszczący. W tym czasie Dachser obsługuje nawet trzy razy więcej przesyłek na rzecz Kärcher w porównaniu do zwykłego dnia w roku.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, uruchomił nowe bezpośrednie połączenie z Gądek koło Poznania do Himberg pod Wiedniem. Codzienna linia obsługuje w obu kierunkach przesyłki klientów operatora między Polską a Austrią.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, jako Złoty Sponsor planuje zaoferować płatne dwuletnie staże również laureatom VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 15 kwietnia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, powierzył działania wizerunkowe w Polsce agencji Practum Consulting. Będzie ona prowadzić PR korporacyjny i produktowy na rzecz Dachser oraz obsługiwać biuro prasowe operatora.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie i jedyny oferujący profilowane branżowo usługi dla dostawców do marketów typu Do-It-Yourself, podczas 16. Międzynarodowego Kongresu BHB wskazywał najistotniejsze wyzwania stojące przed firmami logistycznymi obsługującymi przedsiębiorstwa z sektora dom i ogród oraz dzielił się globalnymi doświadczeniami z zakresu logistyki DIY. W samej tylko Europie Dachser codziennie dostarcza produkty do 18 000 marketów budowlanych.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, otworzył własną agencję celną, która świadczy kompleksowe usługi odpraw towarów przywożonych do Polski i wywożonych z naszego kraju przez operatora. Klienci Dachser mogą korzystać z odpraw celnych w procedurze uproszczonej, procedury tranzytu i odpraw przy wykorzystaniu technologii informatycznych. Agencja obsługuje każdego rodzaju podmioty - zarówno duże korporacje, jak i indywidualnych przedsiębiorców.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, osiągnął najlepszy wynik wśród marek logistycznych w Rankingu Wizerunku 2016 opublikowanym przez niemieckie czasopismo branżowe „Verkehrsrundschau". Dachser jako jedyna firma logistyczna zwyciężył bowiem w dwóch kategoriach: „Przewozy całopojazdowe i drobnicowe" oraz „Logistyka towarów konsumpcyjnych i artykułów spożywczych" zdobywając nagrody Image Awards.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, stworzył nową centralną jednostkę organizacyjną - Corporate Solutions, Research & Development. Do jej zadań należy rozwijanie globalnych rozwiązań logistycznych dedykowanych różnym branżom przemysłowym. Nowa jednostka będzie również integrować działania badawcze i rozwojowe Dachser w zakresie usług logistycznych, przy ścisłej współpracy z działami Corporate Strategy & Development oraz Corporate IT.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie i jedyny oferujący profilowane branżowo usługi dla dostawców do marketów typu dom i ogród, zaprezentuje swoje kompleksowe propozycje dla sektora Do-It-Yourself na Międzynarodowych Targach Wyrobów Metalowych – Eisenwaren 2016. Imprezie towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń merytorycznych.

Punktualność dostaw, ścisłe przestrzeganie procedur i usługi dodatkowe powodują, że logistyka dla branży motoryzacyjnej jest szczególnie wymagająca. Dla Dachser, który od lat specjalizuje się w obsłudze m.in. rynku motoryzacyjnego, jest to jednak codzienna praca. Przykładem jest trwająca już kilka lat współpraca operatora z producentem części samochodowych, które z Indii trafiają do zakładów produkcyjnych w Niemczech.

Firma Dachser została laureatem konkursu Firma Dobrze Widziana, organizowanego przez Business Centre Club. Kapituła konkursu doceniła zaangażowanie Dachser w realizowanie strategii odpowiedzialnego rozwoju w Polsce.

Firma Dachser została laureatem konkursu Firma Dobrze Widziana, organizowanego przez Business Centre Club. Kapituła konkursu doceniła zaangażowanie Dachser w realizowanie strategii odpowiedzialnego rozwoju w Polsce.

Dachser, kontynuując swoją dziesięcioletnią współpracę z organizacją terre des hommes w indyjskim stanie Uttah Pradesh, postanowił jeszcze bardziej zaangażować się w ochronę praw dzieci, edukację, kształcenie zawodowe i ochronę zasobów naturalnych w kolejnych regionach w Indiach, Nepalu, Brazylii i Namibii. W ciągu najbliższych pięciu lat, operator planuje zainwestować ponad 1,1, mln euro w lokalne projekty, które mają na stałe poprawić życie tamtejszych ludzi.

Firma Dachser była partnerem V Forum Branży Ogrodniczej, spotkania dla przedstawicieli rynku ogrodniczego, które odbyło się w dniach 5 – 6 listopada w Poznaniu. Dachser, jako operator logistyczny specjalizujący się w dostawach do sklepów typu DIY i ogród w całej Europie, od lat współpracuje z przedstawicielami tej branży.

Dachser otwiera oddział w Stambule, który będzie włączony w europejską sieć drobnicową w ramach Dachser Cargoplus.

Drukowanie w 3D już dawno wyszło poza obszar fantastyki. Przykładem są metalowe podzespoły do samolotów, które nie są już zgrzewane z poszczególnych elementów, ale drukowane w całości. Ich produkcja na skalę masową jest już tylko kwestią czasu. To stwarza nowe możliwości dla różnych gałęzi przemysłu, a jak to wygląda w przypadku logistyki?

Firma Dachser wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego przyjęła na staże i praktyki do swoich oddziałów kolejnych młodych ludzi w ramach programu stażowego oraz dualnych studiów logistycznych realizowanych przy współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu.

Globalny operator logistyczny – firma Dachser oferuje nową usługę frachtu lotniczego, łączącą przez lotnisko w Miami na Florydzie ogólnoświatową sieć transportową z Ameryką Łacińską.

Dachser, polska organizacja reprezentująca działającego globalnie operatora logistycznego, po raz piąty została partnerem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, w której co roku biorą udział tysiące młodych ludzi. Firma Dachser najlepszych uczestników olimpiady zaprasza na płatne, dwuletnie staże.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, w niemieckich oddziałach Dachser rozpoczęło praktyki 530 stażystów. Jednocześnie firma przyjęła 28 studentów dualnych studiów logistycznych, aby przygotować ich praktycznie do pracy w logistyce. Firma rodzinna, jaką jest Dachser, w samych Niemczech szkoli obecnie 1 341 uczniów w 78 lokalnych oddziałach.

Tegoroczne, największe w Europe targi branży ogrodniczej spoga + gafa, które odbyły się na przełomie sierpnia i września w niemieckiej Kolonii, okazały się sukcesem zarówno pod względem organizacyjnym, jak i frekwencyjnym. Stoisko Dachser odwiedziło wielu gości zainteresowanych ofertą usług logistycznych, skierowanych dla producentów i dostawców sklepów ogrodniczych i DIY w całej Europie.

Dachser Sp. z o.o., lokalna organizacja działającego globalnie operatora logistycznego Dachser SE, przygotowuje nową siedzibę dla swojego podpoznańskiego oddziału. Magazyn wraz z biurem będzie się znajdował w Gądkach, tuż przy trasie szybkiego ruchu S11 i autostradzie A2. Otwarcie nowego oddziału planowane jest na jesień 2015 roku.

Firma Dachser, jeden z wiodących międzynarodowych operatorów logistycznych, otworzyła dwa nowe oddziały niedaleko Paryża, w Wissous i Pantin. Wissous, położony w pobliżu międzynarodowego lotniska Paryż-Orly, jest terminalem przeładunkowym dla towarów przemysłowych. Nowa lokalizacja Pantin, położona na północny wschód od stolicy Francji, jest odpowiedzialna za dostawy przesyłek do centrum Paryża.

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, dostarcza chemikalia firmy BASF dla budowy projektu Noor na południu Maroka, gdzie powstaje największy na świecie kompleks czterech elektrowni słonecznych.

Śródziemnomorskie wąskie uliczki starego miasta, wzdłuż których umieszczone są sklepu odzieżowe, butiki i sklepiki z pamiątkami, są idealne na wakacyjne wyprawy zakupowe. Jednak średniowieczni architekci nie wzięli pod uwagę, że realizacja dostaw do tych sklepów wymaga więcej miejsca. Operator logistyczny Azkar, należący do grupy Dachser, rozpoczął w Maladze pilotażowy projekt dostaw realizowanych za pomocą pojazdów elektrycznych.

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, weźmie udział w największej imprezie branży ogrodniczej w Europie – targach spoga + gafa w Kolonii w Niemczech. Targi odbędą się w dniach 30 sierpnia – 1 września 2015 roku, a stoisko Dachser z numerem D001 będzie znajdowało się w hali 6.1.

Dachser zrealizował transport lokomotyw wyprodukowanych przez niemiecko-chińskie konsorcjum, które były montowane w pobliżu Berlina, testowane w Czechach, a eksploatowane w Chinach. Od początku drogi, bez względu na to, jakim środkiem były transportowane – kontenerowcem, statkiem czy ciężarówką – niezbędne okazały się logistyczna finezja i know-how, z których słynie Dachser.

Organizacja Dachser Air & Sea Logistics działająca w Europie i Afryce została wyróżniona nagrodą Cargo Quality Award. Nagroda została przyznana za wysokiej jakości współpracę – Dachser osiągnął najwyższy poziom niezawodności dostaw wśród innych operatorów logistycznych.

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, wprowadza interesujące dla polskich eksporterów nowe rozwiązania premium dla segmentów business to consumer i business to business: targo on-site, targo on-site plus i targo on-site premium, różnicujące obsługę w ostatnim etapie łańcucha dostaw.

Przedsiębiorstwa powinny uwzględniać wpływ, jaki firma wywiera na otoczenie oraz aktywnie reagować na pojawiające się wyzwania. Takie podejście do prowadzenia działalności biznesowej realizuje Dachser, działający globalnie operator logistyczny. Firma dba o swoich pracowników, klientów oraz przestrzeń, w której funkcjonuje.

Cykl konferencji „TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu” to 10 spotkań w największych miastach polski, gromadzących lokalnych przedsiębiorców zainteresowanych działalnością eksportową. 18 czerwca w Gdańsku odbędzie się ostatnia konferencja z cyklu.

16 czerwca w Krakowie odbędzie się dziewiąte spotkanie z serii konferencji „TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu”. Misją tego cyklu spotkań w 10 różnych miastach Polski jest popularyzacja ekspansji eksportowej wśród lokalnych przedsiębiorców.

Z początkiem czerwca Dachser Polska, operator logistyczny reprezentujący międzynarodową grupę Dachser, uruchomił nowe, codzienne połączenie ze Strykowa do Clermont-Ferrand we Francji. Będzie to jedna z najdłuższych linii firmy.

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych działających globalnie, zorganizował w Casablance firmowe spotkanie kierowników projektów DIY-Logistics z różnych krajów. Wszyscy uczestnicy zjazdu byli zgodni, że podstawą do dalszej ekspansji rozwiązania DIY-Logistics jest silna, globalna sieć.

Dachser rozpoczął realizację wewnętrznego programu wspierającego pracowników w rzuceniu palenia „Firma bez papierosa”. Program zakłada przeprowadzenie kampanii informacyjnej oraz odbycie przez zainteresowanych pracowników serii grupowych spotkań terapeutycznych. Akcja została zaplanowana na dwa lata.

Cykl konferencji TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu ma na celu popularyzację działalności eksportowej wśród polskich przedsiębiorców. 26 maja w Katowicach odbędzie się ósme z zaplanowanych dziesięciu spotkań.

W 2014 roku dywizja Dachser Air & Sea Logistics działająca w Azji i rejonie Pacyfiku, zajmująca się frachtem lotniczym i morskim, uzyskała wzrosty wszystkich wskaźników efektywności. Wolumen towarów przetransportowanych przez operatora był większy o 20 proc. w stosunku do roku poprzedniego, a liczba przesyłek wzrosła o 7,8 proc.

Czeski Dachser rozszerzył swoją współpracę z Grupą Siemens, obejmującą logistykę kontraktową w zakładzie produkcyjnym we Frenštát pod Radhoštěm. Dzięki doskonałemu przygotowaniu projektu operator logistyczny w zaledwie 48 godzin uruchomił w zakładzie produkcyjnym klienta wszystkie przejęte procesy magazynowe.

7 maja w Szczecinie odbędzie się kolejna konferencja z cyklu TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu. Będzie to już siódme spotkanie z serii 10 konferencji organizowanych w największych miastach Polski, które mają na celu zachęcenie lokalnych przedsiębiorców do rozwijania działalności eksportowej.

7 maja w Szczecinie odbędzie się kolejna konferencja z cyklu TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu. Będzie to już siódme spotkanie z serii 10 konferencji organizowanych w największych miastach Polski, które mają na celu zachęcenie lokalnych przedsiębiorców do rozwijania działalności eksportowej.

Wyniki finansowe Grupy Dachser w 2014 roku:
Skonsolidowany wzrost przychodów o 5,2 proc., do 5,3 mld EUR.
Wzrost liczby przesyłek o 4,4 proc., do 73,7 mln.
Wzrost tonażu o 5,1 proc., do 35,4 mln ton.

Dachser uruchomił kolejne codzienne połączenie do Niemiec, do Dortmundu i Neuss niedaleko Dusseldorfu. Dzięki zwiększeniu liczby połączeń na zachód, operator zwiększa możliwości eksportowe nie tylko do Niemiec, ale także do Francji, krajów Beneluxu, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii i Portugalii.

28 kwietnia w Rzeszowie odbędzie się szósta konferencja z cyklu TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu. Spotkania zaplanowane w 10 największych miastach Polski przybliżają lokalnym przedsiębiorcom problematykę eksportu.

14 kwietnia w Toruniu odbędzie się piąta już konferencja z cyklu spotkań TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu. Konferencje zaplanowane w 10 największych miastach Polski mają na celu przybliżenie tematyki eksportu wśród krajowych przedsiębiorców.

Dachser znajdzie się wśród wystawców targów Transport Logistic 2015, które odbędą się w dniach 5-8 maja w Monachium. W hali B6, na stoisku 101/202 rodzinna firma zaprezentuje niedawne rozszerzenie swojej międzynarodowej sieci, szyte na miarę wielokanałowe rozwiązania logistyczne, nową ofertę usług oraz nowoczesne systemy IT.

30 marca w Poznaniu odbędzie się czwarta z serii zaplanowanych 10 konferencji TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu. Spotkania odbywają się w największych miastach Polski i mają na celu popularyzację działalności eksportowej wśród przedsiębiorców.

Polska organizacja Dachser Sp. z o.o., działająca w ramach globalnej struktury Dachser, otrzymała wyróżnienie Jakość Roku 2014 w kategorii Usługi, przyznawane za postawy gwarantujące i prowadzące do najwyższej jakości w biznesie. Jakość Roku 2014 jest już 9 edycją największego konkursu promującego jakość w Polsce.

Sonnentor jest austriackim producentem mieszanek herbaty i przypraw uprawianych według najwyższych ekologicznych standardów. Dachser obsługuje całą dystrybucję firmy Sonnentor, od dostaw surowców do produkcji po obsługę półek w miejskich supermarketach. Sposobem na owocną współpracę okazało się zapewnienie przez operatora realizacji dostaw w ramach precyzyjnie zdefiniowanych okien czasowych.

Usługa Dachser DIY-Logistics została wyróżniona tytułem i statuetką Top Builder 2015. Wręczenie nagród branżowych miesięcznika Builder odbyło się podczas drugiego dnia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma 2015 w Poznaniu.

Dachser współpracuje z firmą Scanomat, duńskim producentem wysokiej jakości ekspresów do kawy już od ponad 10 lat. Operator logistyczny poprzez swoją rozbudowaną sieć połączeń dostarcza te w pełni zautomatyzowane urządzenia do detalistów w całej Europie.

Dachser, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, zmienił formę prawną na spółkę europejską – Societas Europaea (SE), otwierając nowy rozdział w historii firmy. Rodzinna firma, jaką jest Dachser, nie planuje wprowadzenia akcji spółki do obrotu giełdowego.

Już 18 lutego we Wrocławiu odbędzie się druga z cyklu konferencji „TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu”, którego partnerem strategicznym jest firma Dachser. Podczas wydarzenia najlepsi eksporterzy wśród lokalnych przedsiębiorstw zostaną wyróżnieni nagrodami „Orły eksportu”.

Chociaż finansowe podsumowanie 2014 roku jeszcze trwa, już wiadomo, że będzie on wyjątkowo dobry dla polskiej organizacji Dachser – według wewnętrznych prognoz, firma osiągnie ponad 20-procentowy wzrost przychodów.

Dachser uruchomił drugie codzienne połączenie do jednego ze swoich trzech eurohubów, do Überherrn leżącego na zachodnim skraju Niemiec. Pozwoli to usprawnić obsługę przesyłek kierowanych głównie do Francji, Hiszpanii i Portugalii.

Operator logistyczny Dachser odnowił i wzmocnił korporacyjny system IT, zgodnie z normą ISO 27001, standaryzującą systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Dachser, jako ekspert w międzynarodowej dystrybucji towarów, został partnerem strategicznym cyklu 10 spotkań organizowanych przez wydawnictwo dziennika Rzeczpospolita „TOP 10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu”.

Polska organizacja Dachser powiększyła wynajmowaną na potrzeby oddziału we Wrocławiu powierzchnię magazynową oraz biurową. Obecnie magazyn operatora ma ponad 5 tys. mkw., a część biurowa blisko 500 mkw. Obiekt położony jest w jednym z wrocławskich parków magazynowych Panattoni Park Wrocław II.

Realizacja dostaw w Ameryce Północnej i Południowej jest ekstremalnym wyzwaniem logistycznym, wymagającym dobrej znajomości lokalnych uwarunkowań. Jest to szczególnie ważne przy dużych projektach transportowych, realizowanych np. do Peru i Chile.

Już kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem pracownicy Dachser pracują pełną parą, aby wszystkie zabawki, prezenty, lampki świąteczne, łopaty do odśnieżania i inne „zimowe gadżety” znalazły się w sklepach na czas. Okres przedświąteczny jest dla każdego operatora logistycznego poważnym sprawdzianem.

Coraz większe nasycenie konsumpcyjne krajów europejskich zmusza koncerny do poszukiwań nowych rynków zbytu. Kierunkiem, który cieszy się rosnącą popularnością i ma duże perspektywy wzrostu, jest Azja.

Według ostatniego raportu "Top 100 w transporcie i logistyce – wydanie 2014/2015", uwzględniającego przychody firm uzyskane w 2013 roku w Niemczech, Dachser poprawił swoją pozycję w trzech z pięciu kategorii. Ta rodzinna firma obroniła pierwszą pozycję na krajowym rynku przesyłek drobnicowych oraz czwartą lokatę w ogólnej klasyfikacji największych firm logistycznych w Niemczech.

Dachser był partnerem IV Forum Branży Ogrodniczej, spotkania dla przedstawicieli rynku ogrodniczego, które odbyło się w dniu 5 listopada w Poznaniu. Firma Dachser, jako operator oferujący specjalistyczną usługę DIY-Logistics m.in. dla branży ogrodniczej, stała się logistycznym ekspertem dla przedstawicieli tego segmentu rynku.

W transporcie drogowym najlepsze są ekonomiczne pojazdy, o niskiej emisji spalin. Ponieważ operator logistyczny Dachser od lat stawia na najnowocześniejszą flotę, w niemieckich oddziałach rozpoczęto eksploatację najnowszych, ważących 7,5 tony Fuso Canterów 7C15 Eco Hybrid z normą Euro 6.

W transporcie drogowym najlepsze są ekonomiczne pojazdy, o niskiej emisji spalin. Ponieważ operator logistyczny Dachser od lat stawia na najnowocześniejszą flotę, w niemieckich oddziałach rozpoczęto eksploatację najnowszych, ważących 7,5 tony Fuso Canterów 7C15 Eco Hybrid z normą Euro 6.

Działający międzynarodowo operator logistyczny Dachser ugruntowuje swoją obecność w regionie Beneluksu, przeprowadzając się do nowego, większego centrum logistycznego w Willebroek. Budowa nowoczesnego obiektu trwała pięć miesięcy, a pierwsze operacje logistyczne ruszyły w nim 6 października.

Logistyka bez systemów IT? Obecnie jest to nie do wyobrażenia! Dachser, działający globalnie operator logistyczny, od lat korzysta z własnego oprogramowania i systemów, indywidualnie dostosowując je do realizowanych projektów. Firma zapewnia idealnie dopasowane i zawsze aktualne rozwiązania IT w zakresie zarządzania procesami logistycznymi.

Dachser uruchomił nowe codzienne połączenie ze Strykowa do Monachium. Dzięki niemu towary wysyłane z Polski będą trafiały bezpośrednio do południowo-wschodniej części Niemiec. Nowa linia poprawi i usprawni procesy logistyczne w europejskiej sieci operatora.

W dniach 31 sierpnia – 2 września po raz kolejny odbyły się największe na świecie targi branży ogrodniczej – spoga + gafa.

Gazetka firmowa Dachser Magazine została nagrodzona niemiecką nagrodą Gold Fox Award 2014 w kategorii Transport/Logistyka. Jury konkursu obok publikacji korporacyjnych doceniło koncepcję redakcyjną magazynu, wysoki poziom języka oraz interesujące treści.

Francuska organizacja Dachser w ostatnich latach bardzo się rozwinęła – operator logistyczny otworzył nowe oddziały, a logistyka kontraktowa którą realizuje wyznacza nowe standardy w branży.

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, weźmie udział w największej imprezie branży ogrodniczej w Europie – targach spoga + gafa w Kolonii w Niemczech, które odbędą się w dniach 31 sierpnia – 2 września 2014. Dachser od lat specjalizuje się w obsłudze tej zielonej branży, realizując usługę DIY-Logistics na terenie całej Europy.

Dualny system edukacji w Niemczech jest dla młodych ludzi przepustką do świetnego początku zawodowej kariery. Dlatego Dachser, działający globalnie operator logistyczny w wielu krajach, w których funkcjonuje, promuje model kształcenia łączący teorię z praktyką. W Polsce firma realizuje już czwartą edycję własnego programu stażowego i do tej pory zatrudniła wszystkich młodych ludzi, którzy go ukończyli.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych działających globalnie, inwestuje w nowe centrum logistyczne w Erlensee w Niemczech. Eurohub dla logistyki żywności powstaje na działce o powierzchni 70 tys. mkw. w Landendiebach. Koszt tej inwestycji to około 25 mln euro.

Z początkiem lipca 2014 Dachser rozpoczął działalność w Korei Południowej jako Dachser Korea Inc. Od 2006 roku funkcjonował w Republice Korei jako MGI & Dachser Inc. a w grudniu ubiegłego roku nabył pozostałe 50% udziałów spółki i zmienił nazwę.

Menedżerowie usługi Dachser DIY-Logistics z całej Europy spotkali się w Kopenhadze w celu wymiany doświadczeń w segmencie DIY. Spotkania DIY-Day odbywają są raz do roku, a tegoroczne było dziesiątą edycją.

Brazylia jest dziś miejscem, które obserwuje cały świat. Dachser jest tutaj obecny od 2007 roku, w którym stworzył spółkę joint venture z jedną z lokalnych firm. W 2008 roku operator przejął jej udziały i od tej pory firma działa pod szyldem Dachser, dynamicznie się rozwijając. Centrala Dachser w Brazylii w Campinas stale dodaje nowe lokalizacje do swojej sieci.

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, przetransportował siatki do bramek piłkarskich z Hiszpanii do Brazylii. Będą one świadkami najlepszych goli podczas Mistrzostw Świata FIFA 2014. Logistyką specjalnie wyprodukowanych dla mundialu siatek do bramek zajął się oddział Dachser Spain Air & Sea Logistics w Alicante.

30 maja Dachser Ltd otworzył nowe centrum logistyczne w Northampton w Wielkiej Brytanii. Firma zainwestowała w nowy obiekt, znajdujący się na działce o powierzchni 7,4 ha, 26 mln euro.

Film zrealizowany przez niemiecką centralę Dachser w Kempten pod tytułem „Cięcie!” otrzymał nagrodę Intermedia-globe GOLD na festiwalu World Media Festival w Hamburgu. Film był jednym z 14 wyróżnionych spośród ponad 700 produkcji, które zostały zgłoszone do konkursu.

Z dniem 1 czerwca 2014 r. DACHSER wchodzi na fiński rynek z nową spółką DACHSER Finland Oy. Pięćdziesiąt procent udziałów kapitałowych w spółce posiada ACE Logistics Group – partner operatora z siedzibą w Tallinie w Estonii, z którym DACHSER już od ponad piętnastu lat współpracuje w regionie bałtyckim.

Podczas tegorocznego Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2014 w Poznaniu, który odbył się w dniach 14-16 maja, firma Dachser otrzymała dwa wyróżnienia Polskiego Towarzystwa Logistycznego: za projekt Supply Pipeline dla usługi Dachser DIY Logistics oraz autorski program stażowy. Nagroda PTL jest jedną z najważniejszych nagród branżowych Polsce.

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, rozwija w Hiszpanii specyficzny model logistyki B2C, realizując dostawy zamówionych w sklepie DIY wyrobów od producenta bezpośrednio do klienta. Ten sposób dystrybucji świetnie się sprawdza na wyjątkowym hiszpańskim rynku DIY, którego wartość szacowana jest na 3,4 mld euro.

Firma Dachser została partnerem głównym tegorocznej edycji Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2014, który odbędzie się w dniach 14-16 maja w Poznaniu.

W obecnych czasach o możliwościach operatora logistycznego działającego globalnie świadczy nie tylko skala jego działalności, liczba oddziałów i powierzchnia magazynowa, jaką dysponuje, ale przede wszystkim system informatyczny do zarządzania procesami. Dachser, wdrażając własny system IT był pionierem i do dziś pozostaje jednym z liderów w branży w stosowaniu innowacyjnych technologii.

Indonezja, największy wyspiarski kraj na świecie, jest jednym z motorów wzrostu gospodarczego w Azji. Dlatego nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli firmy Dachser, która właśnie rozwija w Indonezji swoją spółkę. Jesienią 2013 operator otworzył swój pierwszy oddział, a obecnie ma już dwa dodatkowe biura i planuje dalsze inwestycje w rozbudowę sieci w regionie.

Dachser Sp. z o.o., polska organizacja reprezentująca działającego globalnie operatora logistycznego, wspólnie z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu od przyszłego roku akademickiego 2014/2015 będzie realizowała pionierski program studiów logistycznych w systemie dualnym. Jest to jeden z pierwszych projektów tego typu w Polsce.

Międzynarodowe Targi Wyrobów Metalowych, które odbyły się w dniach 9 - 12 marca w Kolonii, były ogromnym sukcesem, zarówno pod względem frekwencyjnym jak i organizacyjnym – podsumowuje Juliusz Pakuński, Project Manager usługi Dachser DIY Logistics w Polsce.

Firmy rodzinne stanowią bardzo wyjątkowy segment wśród ogółu przedsiębiorstw. Silny fundament jakim są więzy krwi, tradycja, bardzo osobisty stosunek do prowadzonej działalności oraz nastawienie na zrównoważony rozwój i długookresowe funkcjonowanie to elementy, które czynią firmy rodzinne niedoścignionym wzorem dla wielu managerów. Jednym z przykładów sukcesu firmy założonej i przez lata pozostającej w rękach jednej rodziny jest działający globalnie operator logistyczny – firma Dachser.

Operator logistyczny Dachser otrzymał trzy główne nagrody w rankingu branżowym, organizowanym przez niemiecki magazyn Verkehrsrundschau. Spółka osiągnęła najlepsze oceny w kategorii przewozów całpojazdowych i drobnicowych, w logistyce żywności i FMCG oraz w usługach międzynarodowego transportu lotniczego i morskiego.

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, wspólnie z organizacją Terre des Hommes pomaga ludziom w indyjskim stanie Uttar Pradesh. Wsparcie obejmuje edukację, ochronę praw człowieka oraz działania proekologiczne. Współpraca operatora logistycznego z organizacją przyniosła lokalnym społecznościom i środowisku szereg wymiernych korzyści.

Międzynarodowy operator logistyczny – firma Dachser, tworząc nowy oddział w Lyss w regionie Berna, umacnia swoją pozycję w Szwajcarii. Dziewiąty już oddział firmy w Szwajcarii będzie prowadził operacje na powierzchni ponad 12 tys. mkw., a jego włączenie do sieci wpłynie znacząco na usprawnienie globalnych operacji całej organizacji. Dzięki otworzeniu oddziału w regionie powstanie nowych 40 miejsc pracy.

Dla firmy Dachser w Polsce rok 2013 był wyjątkowo udany. Operator pozyskał szereg nowych klientów oraz przewiózł rekordowo dużą liczbę przesyłek.

W mijającym już 2013 roku, dzięki realizacji nowych projektów oraz otwarciu oddziałów w Chinach, Niemczech, we Francji oraz Hiszpanii, Dachser znacznie rozszerzył swoją światową sieć dla logistyki kontraktowej. Kompatybilne rozwiązania sieciowe oparte na globalnie stosowanych homogenicznych standardach przy wsparciu miejscowych specjalistów zostały precyzyjnie dopasowane do wymagań lokalnych klientów.

Po nieco ponad dziesięciu miesiącach od przejęcia przez Dachser hiszpańskiego spedytora morskiego i lotniczego Transunion, kończy się ich integracja. Od 1 stycznia 2014 roku spółka będzie funkcjonować jako Dachser Spain Air & Sea Logistics, S.A.U.

Mająca siedzibę w Hamburgu firma AXRO, zajmująca się dystrybucją urządzeń biurowych, korzysta z europejskiej sieci połączeń drobnicowych Dachser już od 10 lat. Obojętnie czy chodzi o wysyłkę drukarki do Portugalii czy tonera do Transylwanii, operator logistyczny sprawnie i szybko dostarcza wszystkie przesyłki na terenie całej Europy.

Polska, Czechy i Słowacja to kraje sąsiedzkie o dużych podobieństwach historycznych, kulturowych oraz gospodarczych. Są one często traktowane przez międzynarodowe koncerny jako jeden, wspólny rynek, również w odniesieniu do strategii logistycznych.

Innowacyjność produktów, wysoka jakość oraz sprawna dystrybucja to klucz do sukcesu w każdej branży. Szczególnie w przypadku branży artykułów dla dzieci, która obecnie przeżywa w Polsce dynamiczny wzrost. Rodzicom zależy, aby ich pociechy miały wszystko co najlepsze, dlatego w procesie przepływu tego typu produktów coraz większe znaczenie zyskuje logistyka.

Dachser kontynuuje ekspansję dywizji zajmującej się transportem morskim i lotniczym – Air & Sea Logistics. 18 listopada operator logistyczny otworzył nowy oddział w ramach spółki joint venture w Dżakarcie, stolicy Indonezji.

Dachser został uhonorowany przez magazyn ekonomiczny Home & Market tytułem Najlepszy Partner w Biznesie. Firma została wyróżniona w kategorii „Transport” za dobry wynik finansowy spółki, który udało się uzyskać mimo trudnych warunków rynkowych.

Właśnie zakończyła się pierwsza edycja programu stażowego firmy Dachser. Wszystkie z 7 osób, które odbyły dwuletni staż, będą kontynuować kariery w różnych oddziałach firmy w Polsce. Równocześnie ruszyła trzecia edycja programu, w ramach którego operator przyjął kolejne osoby.

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, zwiększył swoje udziały w firmie Oy Waco Logistics w Finlandii, zajmującej się frachtem lotniczym i morskim.

Firma Dachser została uhonorowana tytułem Solidnego Pracodawcy Roku 2013 ziemi łódzkiej. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dotyczących zarządzania personelem w Polsce.

W Göteborgu powstaje nowy oddział Dachser, działającego globalnie operatora logistycznego. Obiekt będzie gotowy do użytku już w 2014 roku.

Juliusz Pakuński, Project Manager usługi Dachser DIY Logistics w Polsce

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, otworzył nowy oddział w centrum Rio de Janeiro. Lokalny zespół tworzą specjaliści zajmujący się międzynarodową żeglugą morską, importem i eksportem oraz odprawą celną. Nowy oddział jest 12-stą lokalizacją Dachser w Brazylii.

Dachser, działający globalnie operator logistyczny organizuje konkurs fotograficzny. W rywalizacji o iPady i inne nagrody mogą wziąć wszyscy, którym uda się zrobić zdjęcie z ciężarówką Dachser lub Azkar.

Od 1 lipca 2013 roku stanowisko Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków w firmie Dachser, działającego globalnie dostawcy rozwiązań logistycznych, obejmie Burkhard Eling. Zastąpi on prof. Dietera Triuxusa, który do końca roku pozostanie członkiem zarządu spółki.

Współpraca firmy Dachser z Uniwersytetem Łódzkim przyczyniła się do uruchomienia nowego kierunku studiów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Projekt „InfoGeoLog: Informatyka – Geoinformacja – Logistyka. Kształcenie w zawodach przyszłości w odpowiedzi na oczekiwania pracodawców” zajął drugie miejsce w konkursie przeprowadzonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Nowy kierunek studiów zostanie uruchomiony w roku akademickim 2013/2014, właśnie trwa rekrutacja.

Logistyka produktów wentylacyjnych, grzewczych i klimatyzacyjnych cechuje się specyficznymi wymaganiami. Często są to wyroby o wysokiej wartości, dedykowane pod konkretne projekty inwestycyjne i wrażliwe na uszkodzenia. Ponadto – co jest wyzwaniem dla producentów i dystrybutorów – sezonowe. Specjaliści z Dachser, działającego globalnie operatora logistycznego doradzają, jak zorganizować procesy logistyczne tak, aby przebiegały bezpiecznie, sprawnie i optymalnie kosztowo.

Jak rozwiązać problemy związane z logistyką wyrobów, na które popyt trwa tylko kilka miesięcy w roku? Jak poradzić sobie z magazynowaniem i dystrybucją produktów o dużych gabarytach? Współpraca działającego globalnie operatora logistycznego, firmy Dachser z Biohort, producentem altan i szop ogrodowych, jest doskonałym przykładem optymalizacji łańcucha dostaw produktów sezonowych, sprzedawanych w sieciach marketów typu dom i ogród.

Dwunastu wiodących europejskich dostawców usług logistycznych dla branży spożywczej będzie ze sobą współpracować w potężnym ogólnoeuropejskim partnerstwie. Europejska Sieć Produktów Spożywczych określa jednolite standardy międzynarodowych usług logistycznych dla produktów spożywczych. Od 1 października zrzeszeni operatorzy logistyczni będą oferować nowe usługi – vivengo.

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, prowadzi rekrutację uczestników do trzeciej edycji swojego programu stażowego. Firma oferuje dwuletnie, płatne staże dla absolwentów szkół średnich, którzy wiążą swoją przyszłość z logistyką. Odbycie takiego stażu daje szansę młodym ludziom na otrzymanie oferty stałego zatrudnienia w firmie.

Według miesięcznika Forbes, zawód logistyka znajduje się w dziesiątce najlepszych zawodów roku 2013 w Polsce. Jak wygląda naprawdę i jakich cech osobowościowych wymaga jego wykonywanie, wyjaśniają eksperci z firmy Dachser, działającego globalnie dostawcy rozwiązań logistycznych.

Działający globalnie operator logistyczny Dachser z początkiem kwietnia 2013 roku uruchomił nowe połączenie ze Strykowa do Malsch na południowym zachodzie Niemiec. Wpłynie to na poprawę i usprawnienie procesów logistycznych w gęstej europejskiej sieci operatora.

Niemcy są największym partnerem handlowym Polski – trafia tam ponad 25 proc. całego naszego eksportu. Dlaczego warto zaangażować operatora logistycznego w dystrybucję towarów na rynek niemiecki, podpowiadają eksperci z firmy Dachser.

Dachser osiągnął w 2012 roku rekordowo wysokie obroty oraz znaczący wzrost liczby zatrudnionych pracowników. Można się spodziewać, że dzięki przychodom z zakupu hiszpańskich firm Azkar oraz Transunion oraz planowanemu rozwojowi, obroty operatora w bieżącym roku przekroczą 5 mld euro.

Każdy, kto spędził urlop w Skandynawii, zna charakterystyczny styl matowych, czarnych kominków firmy Aduro. O to, aby kominki te mogły znaleźć się w domach na terenie całej Europy, dba działający globalnie operator logistyczny – firma Dachser.

Jak zrealizować projekty logistyczne, które wydają się niemożliwe? Jak dostarczyć w tym samym czasie produkty do sieci kilkuset dyskontów na terenie całej Europy? Jak bezbłędnie i szybko skompletować zamówienie magazynowe obejmujące wiele różnych produktów? Realizacji takich zleceń mogą podjąć się tylko najlepsi operatorzy logistyczni, dysponujący odpowiednimi możliwościami.
back