Strona startowa

deutsch

Firmy członkowskie AHK Polska:

zaloguj

 

MCKB Sp. z o.o.

ul. Rogowska 3

91-519 Łódź

Polska

Tel.

0048-42-6588444

Faks

0048-42-6582202Branże
Opis działalności

Od początku działalności w 1991 roku firma rozwija się i odnosi sukcesy na polskim i europejskim rynku budowlanym. Naszą specjalnością są budowane „pod klucz”, zaawansowane technologicznie obiekty przemysłowe, centra logistyczne i handlowe, spełniające najwyższe standardy jakości.

Główna siedziba MCKB znajduje się w Łodzi, posiadamy też biuro we Wrocławiu. Lokalizacja w centrum Polski umożliwia nam realizowanie projektów w największych polskich miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Katowice, Kraków, Wrocław, Lublin i Rzeszów.

W ciągu ostatnich 3 lat, jako Generalny Wykonawca z sukcesem ukończyliśmy ponad 12 projektów o ogólnej wartości powyżej 60 mln EUR.

Mamy techniczne możliwości realizowania zarówno małych jak i dużych projektów o wartości przekraczającej 15 mln EUR.

Budujemy:

- Obiekty produkcyjne dla przemysłu metalowego, chemicznego, medycznego i spożywczego;
- Obiekty komercyjne – supermarkety i galerie handlowe;
- Obiekty użyteczności publicznej – biura, banki i centra rekreacyjne;
- Terminale logistyczne i hale magazynowe.

Informacje prasowe
24 stycznia br. odbyła się coroczna Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu - wręczono Diamenty, Nominacje i Złote Statuetki najlepszym polskim przedsiębiorcom. Złotą statuetkę Lidera Polskiego Biznesu otrzymał Piotr Grabowicz, prezes zarządu firmy budowlanej MCKB.

22 stycznia br. odbyła się Gala Finałowa siódmej edycji Menedżera Roku Regionu Łódzkiego 2014. Statuetkę zwycięzcy w kategorii małych i średnich firm otrzymał Piotr Grabowicz, prezes łódzkiej firmy budowlanej MCKB.

W Dniu Życzliwości, 21 listopada br., firma budowlana MCKB oraz przedstawiciele japońskiego koncernu farmaceutycznego Takeda Pharma przekazali pieniądze na rzecz dzieci i młodzieży z Klubu św. Mateusza, świetlicy środowiskowej działającej przy parafii św. Mateusza Ewangelisty w Łodzi. Akcja zorganizowana pod hasłem „Budująca Pomoc” zapewni podopiecznym placówki środki na materiały szkolne i codzienne ciepłe posiłki.

Zakończyła się budowa obiektu produkcyjno-magazynowego, realizowanego dla SEGRO przez MCKB w ramach kontraktu na generalne wykonawstwo. Jest to już kolejna inwestycja dostarczona przez MCKB w ramach współpracy z SEGRO.

Dobiegła końca inwestycja budowy nowoczesnej fabryki Takeda Pharma w Łyszkowicach k/Łowicza. Japoński koncern dzięki zrealizowanej inwestycji zyskał ok. 4.600 mkw. powierzchni zabudowy, oraz ok. 8.000 mkw. powierzchni użytkowej. Generalnym Wykonawcą inwestycji była łódzka firma budowlana MCKB.

Firma budowlana MCKB wykona prace modernizacyjne w zakresie ochrony przeciwpożarowej w elektrowni w Rybniku należącej do Grupy EDF w Polsce. Prace budowlane planowane są od listopada 2014 r. do czerwca 2015 r.

W dniach 6-8 października 2014 r. w Monachium odbędzie się XVII edycja największej imprezy dla firm z sektora nieruchomości i inwestycji EXPO REAL. Podczas targów zaprezentuje się łódzka firma budowlana MCKB.

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu staje się coraz częściej domeną nie tylko dużych międzynarodowych korporacji ale także małych i średnich firm działających lokalnie. W związku z postępującą urbanizacją oraz rozwojem ośrodków przemysłowych i stref ekonomicznych, CSR coraz częściej dotyczy także generalnych wykonawców. Inwestycja budowlana to proces, który nie ogranicza się jedynie do placu budowy, ważne jest również otoczenie, w którym prowadzony jest projekt.

„Akcja wyprawka” – pod takim hasłem odbędzie się w tegoroczne wakacje inicjatywa zbiórki pieniędzy na materiały szkolne dla dzieci i młodzieży z Klubu św. Mateusza – świetlicy środowiskowej działającej przy parafii św. Mateusza Ewangelisty w Łodzi. Pomysłodawcą akcji jest firma budowlana MCKB.

W dniach 25-26 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja „BIM dla polskiego BUDOWNICTWA” poświęcona wdrażaniu technologii „Building Information Modelling” i stosowaniu jej przez wszystkich uczestników procesu budowlanego. Jednym ze współorganizatorów i partnerów wydarzenia jest łódzka firma budowlana MCKB.

KONFERENCJA: BIM dla polskiego BUDOWNICTWA 2014
Termin 25-26 czerwca 2014 Warszawa – Fort Piontek – ul. Modlińska 310/312

Łódzka firma MCKB, generalny wykonawca m.in. zabytkowej Fabryki Grohmana, buduje nie tylko nowoczesne obiekty przemysłowe, ale również - w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu - kompetencje i umiejętności inżynierów budownictwa. Organizując praktyki i wycieczki techniczne, eksperci MCKB dzielą się swoim doświadczeniem z absolwentami i studentami łódzkich uczelni oraz fachowcami branżowymi.

Pracownicy wrocławskiego oddziału firmy MCKB wzięli udział w sztafetowym Biegu Firmowym. Prócz doskonałej formy integracji, impreza miała przede wszystkim charakter charytatywny – cały dochód z wydarzenia został przekazany na leczenie dwójki chłopców wymagających kosztowej rehabilitacji.

Firma MCKB zakończyła właśnie kolejną realizację inwestycji dla ABB, międzynarodowego koncernu zajmującego pozycję lidera w dziedzinie energetyki i automatyki. Budowa obiektu przemysłowo – magazynowego z zapleczem socjalno-biurowym w Łodzi to już piąta realizacja dla ABB w Polsce, której generalnym wykonawcą była spółka MCKB.

6 marca br., w zrewitalizowanej Fabryce Ludwika Grohmana w Łodzi odbył się 1st Grand Speed Business Mixer. Spotkanie było okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Organizatorami wydarzenia były firma budowlana MCKB, Raben oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Firma MCKB, jako generalny wykonawca, zakończyła projekt rozbudowy wrocławskiego zakładu produkcyjnego 3M, znajdującego się na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej we Wrocławiu.

Firma Budowlana MCKB, Raben oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna organizują w Łodzi 6 marca br. 1st. Grand Speed Business Mixer. Spotkanie biznesowe odbędzie się w Fabryce Ludwika Grohmana w Łodzi.

MCKB zdobyła tytuł „Budowlanej Firmy Roku 2013” w kategorii „Generalny Wykonawca”, w konkursie organizowanym przez Redakcję i Radę Programową prestiżowego miesięcznika „Builder”. Nagrodę podczas uroczystej gali odebrał Wiceprezes Zarządu MCKB, Krzysztof Gromek.

O korzyściach inwestowania zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju debatowali w minioną środę (12.02.2014) goście pierwszej ogólnopolskiej konferencji „Zrównoważone budownictwo – tradycja i nowoczesność”. Konferencja odbyła się we wnętrzach łódzkiej zabytkowej Fabryki Grohmana, a jej organizatorem była firma budowlana MCKB.

Łódzka firma budowlana MCKB zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu, „Diamenty Forbesa 2014” w kategorii firm średnich w województwie łódzkim.

Pod takim tytułem odbędzie się w Łodzi 12 lutego br. pierwsza ogólnopolska konferencja dotycząca projektowania i budownictwa zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz rewitalizacji zabytkowych miejsc. Organizatorem wydarzenia jest lider branży budowlanej w Polsce, firma MCKB.

16 stycznia br. odbyła się Gala Finałowa Menedżera Roku Regionu Łódzkiego 2013. Wśród pięciu nominowanych przedsiębiorców, w szóstej edycji konkursu w kategorii znalazł się Prezes Zarządu MCKB, Piotr Grabowicz.

Głosujemy na MCKB, polskiego kandydata w prestiżowym konkursie European Business Awards

Firma MCKB zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Skrzydła Biznesu 2013 na najlepszą średnią firmę w województwie łódzkim. Spółka znalazła się również wśród 40 najlepszych polskich przedsiębiorstw - laureatów ogólnopolskiego podsumowania rankingu.

Po Grand Prix na targach EXPO REAL w Monachium, przyszedł czas na kolejną nagrodę dla Fabryki Grohmana. Projekt Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którego głównym wykonawcą była firma MCKB, zdobył pierwsze miejsce w łódzkiej edycji konkursu Prime Property Prize w kategorii „najlepszy obiekt biurowy”.

Kapituła międzynarodowego konkursu European Business Awards w sierpniu br. ogłosiła listę finalistów tegorocznej edycji plebiscytu. Wśród wyróżnionych znalazła się firma MCKB. Spółka otrzymała tytuł „National Champion” jako jedyny reprezentant branży budowlanej z Polski. W kolejnym etapie tego prestiżowego konkursu, MCKB jest nominowana do nagrody Ruban d’Honneur w kategorii „The Award of Customer Focus” oraz „National Public Champion".

MCKB wspólnie z poznańską spółką RDH Architekci Urbaniści zaprezentowało holenderskim studentom najciekawsze symbole łódzkiej architektury. Zagraniczni goście odwiedzili m.in. Manufakturę, Muzeum Fabryki, Nowe Centrum Łodzi oraz nowoczesny kompleks przy Łąkowej 29.

W Łyszkowicach k/Łowicza odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowoczesną fabrykę Takeda Pharma, symbolicznie rozpoczynające budowę obiektu. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma MCKB.

Fabryka Ludwika Grohmana zwyciężyła w Monachium w konkursie na najlepsze nieruchomości komercyjne oddane w ciągu ostatniego roku. Rewitalizacji łódzkiej zabytkowej fabryki z XIX wieku dokonała firma budowlana MCKB.

Firma MCKB została uhonorowana prestiżowym tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii Partner Firm Zagranicznych. Dyplom Ambasadora Polskiej Gospodarki z rąk Wiceminister Spraw Zagranicznych Henryki Mościckiej - Dendys oraz Prezesa BCC Marka Goliszewskiego odebrał Krzysztof Gromek , Wiceprezes Zarządu MCKB.

Kapituła międzynarodowego konkursu European Business Awards ogłosiła listę finalistów tegorocznej edycji plebiscytu. Wśród wyróżnionych znalazła się firma MCKB, generalny wykonawca obiektów przemysłowych, handlowych i użyteczności publicznej. Spółka została nominowana do nagrody Ruban d’Honneur w kategorii „The Award of Customer Focus”.
back