Strona startowa

deutsch

Firmy członkowskie AHK Polska:

zaloguj

 

GRAU RECHTSANWÄLTE LLP / Zewnętrzny administrator bezpieczeństwa informacji (ABI) w Niemczech

Szczegóły oferty

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, że rozszerzyliśmy naszą ofertę w zakresie prawa ochrony danych osobowych i świadczymy nasze usługi także jako tzw. zewnętrzny administrator bezpieczeństwa informacji (externer Datenschutzbeautragter). Posiadamy oficjalny certyfikat niemieckiego administratora bezpieczeństwa informacji wydany przez TÜV Nord.

Każde przedsiębiorstwo posiadające więcej niż 9 pracowników jest ustawowo
zobowiązane do powołania wewnętrznego lub zewnętrznego administratora bezpieczeństwa informacji, jeśli ma do czynienia ze skomputeryzowanymi danymi osobowymi (np. danymi pracowników czy klientów). Za naruszenie obowiązku powołania administratora bezpieczeństwa informacji może zostać nałożona grzywna w wysokości do 50.000,00 Euro.

Powołanie zewnętrznego, a nie wewnętrznego, administratora bezpieczeństwa informacji niesie za sobą wiele korzyści:
 Zewnętrzy administrator bezpieczeństwa informacji pozostaje niezależny w stosunku do Państwa przesiębiorstwa i nie podlega ustawowej ochronie przed wypowiedzeniem.
 Wewnętrznemu administratorowi bezpieczeństwa informacji przysługuje natomiast rozszerzona ochrona przed wypowiedzeniem, tzn. że może on być odwołany jedynie w wyjątkowych sytuacjach.
 Ponadto to przedsiębiorca ponosi ryzyko w przypadku, gdy mimo zlecenia wewnętrzny administrator bezpieczeństwa informacji pozostaje bezczynny.
 Kształcenie wewnątrzfirmowego administratora bezpieczeństwa informacji jest także powiązanie z kolejnymi kosztami.

Doradzimy Państwu we wszystkich kwestiach związanych z prawem ochrony danych, a jako adwokaci jesteśmy zobowiązani do zachowania poufności.

Dnia 24.04.2017 r. niemiecki Bundestag uchwalił nową ustawę o ochronie danych osobowych (BDSG), by dostosować dotychczasową ustawę do nowych europejskich wymogów Rozporządzenia w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (DSGVO). Od 25.05.2018 r. rozporządzenie to będzie bezpośrednio obowiązywać w Niemczech wszystkie przedsiębiorstwa. Nowe przepisy przewidują w szczególności wyższy wymiar kary grzywny.
Za tego typu wykroczenia mogą zostać nałożone grzywny w wysokości do czterech procent światowego rocznego obrotu (art. 83 ust. 5 i ust. 6 Rozporządzenia). Wszelkie istotne, z punktu widzenia prawa ochrony danych osobowych, procesy w Państwa przedsiębiorstwie muszą, w związku z tym, zostać dostosowane do nowego stanu prawnego, a pracownicy odpowiednio przeszkoleni, aby przez to Państwa przedsiębiorstwo było odpowiednio przygotowane na obowiązywanie nowego rozporządzenia.

Oczywiście chętnie doradzimy Państwu także odnośnie tych nowelizacji ustawowych.

Jako zewnętrzny ABI świadczymy dla Państwa przedsiębiorstwa:

 Usługę jako powołany administrator bezpieczeństwa informacji
 Audyt ochrony danych
 Oświadczenie o ochronie prywatności na Państwa stronie internetowej
 Podjęcie środków techniczno-organizacyjnych
 Zobowiązanie pracowników do dochowania poufności danych
 Sporządzanie rejestru czynności przetwarzania danych osobowych
 Szkolenie personelu z zakresu ochrony danych osobowych
 Przetwarzanie danych dotyczących umów powierzenia
 Ochrona w ramach międzynarodowego przepływu danych
 Ochrona danych w koncernach
 Wsparcie w identyfikacji i rozwiązywaniu przypadków naruszenia ochrony danych
 Reprezentacja przed odpowiednim organem ochrony danych.

Nasze ceny kształtują się w zależności od formy i zakresu przetwarzania danych w danym przedsiębiorstwie, jego wielkości jak i koniecznego nakładu do ochrony danych.

W razie jakichkolwiek pytań chętnie na nie odpowiemy oraz sporządzimy dla Państwa indywidualną ofertę.

Z wyrazami szacunku

Adriana Grau, LL.M.
Adwokat (DE)
Administrator bezpieczeństwa informacjiOferta wygasa z dniem:

2018-09-27


Cena:

Do uzgodnienia. Istnieje mozliwosc podania oferty cenowej kupna za pomoca formularza znajdujacego sie po prawej stronie.

Dane teleadresowe sprzedającego

GRAU Rechtsanwälte LLP

Rödingsmarkt 20

20-459 Hamburg


0049-40-180364020

0049-40-180364022

Formularz kontaktowy

W celu wysłania oferty cenowej / zapytania firmie GRAU Rechtsanwälte LLP proszę wypełnić poniższy formularz a następnie nacisnąć przycisk wyślij.Imię i nazwisko *FirmaEmail *Temat *Treść *Kod z obrazka *

Jeśli nie widzisz 5 znaków lub nie możesz odczytać kodu, klinknij tutaj.send

back
profile